fbpx

2018

 

2017

  • Dilbilim Kampı: Nesin Matematik Köyü, 31 Temmuz – 6 Ağustos 2017. Selçuk İşsever, Marcel Erdal, Aysun Kunduracı, Nadir Engin Uzun, Zsolt Simon, Serpik Karabüklü, Süleyman Taşçı. Detaylar ve Ders Arşivi için tıklayın!
  • Arkhé Siyaset Kampı 2017: Nişanyan Hotel, 21-28 Ağustos 2017. Roni Margulies, Baskın Oran, Etyen Mahçupyan, Fuat Keyman, Asaf Savaş Akat. Detaylar için tıklayın!

2016

  • Aristoteles Kampı: Nesin Matematik Köyü, 15 – 28 Ağustos. Yedi hoca ile birlikte ilk hafta teorik okumalar, ikinci hafta çeviri çalıştayı. Detaylar için tıklayın!
  • Arkeoloji & Tarih Kampı: Şirince Arkeoloji Enstitüsü ve Arkhé Projesi ortak çalışması. Nesin Matematik Köyü, 4-17 Temmuz. Materyaller üzerinden tarihi ve arkeolojik konular. Detaylar için tıklayın!
  • Roma Hukuku Kampı: Hukuk eğitimi müfredatında hak ettiği yeri bulamayan bir alan. 8 – 14 Ağustos, bir haftalık yoğun bir teorik kamp, bu konuda uzmanlaşmış dört hoca tarafından, Şirince Tiyatro Medresesi’nde icra edildi. Detaylar için tıklayın!
  • Evrim Teorisi: Evrim bir kavram olarak yanlış anlaşılmaya oldukça müsait. Bundan dolayı evrim teorisi ortaya konduğundan bu yana pek çok yanlış anlaşılma ve tartışmaya yol açtı. 29 Ağustos- 4 Eylül tarihlerinde Şirince Tiyatro medresesinde düzenlenen söz konusu kampta, konusunda uzman kişilerle beraber, evrim teorisinin bilimsel temellerini ve beraberinde getirdiği sosyal ve kültürel düşünce akımlarını inceledik. Detaylar için tıklayın!

 

 

%d blogcu bunu beğendi: