Kamp Süresi

7 gün

Tarih

25 Haziran - 02 Temmuz 2023

Eğitmenler

2 eğitmen

Elektronik Dans Müziği Kampı

Geçtiğimiz yüzyıl belki de insanlığın, tarih boyunca en çok değişime tanıklık ettiği yüzyıldı. Teknolojik gelişmeler, dünya savaşları, büyük felaketler, birbiri ardına yıkılan ve kurulan yeni devletler, oluşan yeni normlar, yeni kültürler, yeni bir ahlak, yeni bir yaşam biçimi, yeni bir sanat ve pek tabii ki yeni bir müzik...
Elektronik müzik, kökenlerini 40’larda 50’lerde bularak yavaşça ortaya çıkmış, teknolojinin, ‘elektronik olanın’ hayatımızda giderek merkezi bir konuma oturmasıyla yaygınlık kazanmıştı.

Elektronik müzik ve etkileri, özellikle 80’ler ve 90’lar boyunca giderek dallanıp budaklanan, şehir şehir yayılan, house, techno, breakbeat, hardcore, trance ve daha başka pek çok türe ayrışan, sözlük tanımı olarak belki bir altkültürken pek çokları için bundan fazlasını ifade eden bir hareket halini aldı.

Bu kampta elektronik müziğin, daha özelde ise elektronik dans müziği çatı terimi altında toplanabilecek türlerin gelişimini, çevresinde gelişen kültürü, bu kültürün ortaya çıkışında ve bugün dahi sürmesindeki politik etmenleri, arkaplanında yatan felsefesini ele alacağız. Dahası yıllardır ‘işin mutfağında bulunan’ DJ’lerden aldığımız workshoplarla bizi mest eden, hayatımızda bambaşka bir yerde konumlanan bu müzikle doğrudan doğruya ve daha şahsi bir temas kurma imkanına erişeceğiz.

Eğitmenler:
Evin Bilgin (Lirika) - https://www.instagram.com/lirikadare/
Nigar Zeynep (Zozo) - https://www.instagram.com/nigarzeynep/

Evin Bilgin (Lirika)

1 programı var

Müzik
Detaylar

Nigar Zeynep (Zozo)

1 programı var

Müzik
Detaylar

Arkhé Projesi - Şirince Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.