Kamp Süresi

5 gün

Tarih

18 - 23 Haziran 2022

Eğitmenler

7 eğitmen

Arkhé Innovate: Gıda & Tarım Girişimciliği

Neden Katılmalısın? 

  • İklim değişikliğinin etkileri, tüketim alışkanlıklarındaki değişimler ve yıkıcı inovasyonlar dünyada farklı sektörlerde radikal değişiklikleri beraberinde getiriyor. Arkhé Innovate olarak sunduğumuz sektör odaklı inovasyon programlarında kritik noktalarda meydana gelen ve iş yapma şekillerimizden günlük alışkanlıklarımıza kadar yaşantımızı doğrudan etkileyecek dönüşümleri derinlemesine ele alıyoruz. Yaşanan gelişmeleri anlamlandırarak, geleceğin dünyasını şekillendirmek için fırsat alanlarını beraber keşfediyoruz.
  • Gıda ve tarım alanlarında dünyada son dönemde meydana gelen yeniliklere odaklanan bu programda özel sektörden temsilcilerle, girişimcilik ekosisteminden değişim öncüleriyle ve bu alanlarda çalışan kanaat önderiyle bir araya gelecek, mevcut trendler, geleceğe yön verecek inovasyonlar, Türkiye’deki mevcut durum ve fırsat alanları hakkında çok değerli içgörüler elde edeceksiniz.
  • Gıda ve tarımla ilgili alanlarda çalışıyor, trendlere ve inovasyonlara ilgi duyuyor veya yakın zamanda bu alanlara giriş yapmayı düşünüyorsanız bu programa mutlaka katılmalısınız!

Ele Alınacak Konular:

  • İklim krizinin gıda üretimine etkileri.
  • Nüfus artışı ve tüketim alışkanlıklarındaki değişimin yansımaları.
  • Gıda ve tarım girişimciliğinde fırsat alanları.
  • Gıda ve tarım girişimciliği için destek mekanizmaları ve finansmana erişim.
  • Yeni sürdürülebilir malzemeler.
  • Gıda atığına ve kayıplarına çözüm olan teknolojiler.
  • Tarımda dijital dönüşüm; IoT, Big Data ve pratikte akıllı tarım uygulamaları.

Bu programda sizi ne bekliyor:

‘Uzmanlardan ufuk açıcı paylaşımlar’

Gıda ve tarım alanlarına odaklanan kanaat önderlerinden mevcut trendler, geleceğe yön verecek inovasyonlar, dünyadaki ve Türkiye’deki son durum üzerine düşündürücü ve ufuk açıcı sunumlar. 

‘Geleceğe yön veren girişimcilerle tanışma fırsatı’

‘Geliştirdikleri inovasyonlarla gıda ve tarım sekörlerinde büyük değişikliklere yol açma potansiyeline sahip hızla büyüyen girişimlerle tanışma, iş birliği imkalarını konuşma fırsatı.

‘Sektör temsilcileri ve yatırımcılardan samimi içgörüler’

Programda yer alacak özel sektör ve yatırım dünyasından tanınmış aktörlerin bir araya geldiği, ortak konuları derinlemesine, en içten ve samimi şekilde ele aldığı keyifli diyaloglar.

'Özgün Arkhé deneyimi'

Arkhé; günlük hayatın karmaşasından uzakta, bireylerin kendilerini en yalın halleriyle ortaya koyabilmeleri ve önemli buldukları meseleler üzerine yoğunlaşabilmeleri için inşa edilmiş bir oluşum. Oldukça sade ve samimi olan bu ortamda, ‘retreat’ ve ‘networking’ kavramlarını birleştiriyoruz. Başka hiç bir yerde tecrübe edemeyeceğiniz dönüştürücü bir deneyim sizi bekliyor.

Gülşah Seyhan

2 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Duygu Yılmaz

6 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Aysu Gürman

3 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Fulden Gencel

1 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Zafer Yenal

1 programı var

Detaylar

Melih Efeoğlu

1 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Melih Boyacı

1 programı var

Detaylar

Arkhé Kampüsü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Günübirlik Katılım 300,00 TL
Yalnız Katılım (Şirince'de bir otel ile anlaşmak isterseniz.) 800,00 TL
Koğuş (6-8 Kişilik) 1.700,00 TL
Arkhe Çadırı 1.250,00 TL
Şahsi Çadır 1.150,00 TL