Kamp Süresi

5 gün

Tarih

18 - 23 Haziran 2022

Eğitmenler

7 eğitmen

Arkhé Innovate: Gıda & Tarım Girişimciliği

Neden Katılmalısın? 

  • İklim değişikliğinin etkileri, tüketim alışkanlıklarındaki değişimler ve yıkıcı inovasyonlar dünyada farklı sektörlerde radikal değişiklikleri beraberinde getiriyor. Arkhé Innovate olarak sunduğumuz sektör odaklı inovasyon programlarında kritik noktalarda meydana gelen ve iş yapma şekillerimizden günlük alışkanlıklarımıza kadar yaşantımızı doğrudan etkileyecek dönüşümleri derinlemesine ele alıyoruz. Yaşanan gelişmeleri anlamlandırarak, geleceğin dünyasını şekillendirmek için fırsat alanlarını beraber keşfediyoruz.
  • Gıda ve tarım alanlarında dünyada son dönemde meydana gelen yeniliklere odaklanan bu programda özel sektörden temsilcilerle, girişimcilik ekosisteminden değişim öncüleriyle ve bu alanlarda çalışan kanaat önderiyle bir araya gelecek, mevcut trendler, geleceğe yön verecek inovasyonlar, Türkiye’deki mevcut durum ve fırsat alanları hakkında çok değerli içgörüler elde edeceksiniz.
  • Gıda ve tarımla ilgili alanlarda çalışıyor, trendlere ve inovasyonlara ilgi duyuyor veya yakın zamanda bu alanlara giriş yapmayı düşünüyorsanız bu programa mutlaka katılmalısınız!

Ele Alınacak Konular:

  • İklim krizinin gıda üretimine etkileri.
  • Nüfus artışı ve tüketim alışkanlıklarındaki değişimin yansımaları.
  • Gıda ve tarım girişimciliğinde fırsat alanları.
  • Gıda ve tarım girişimciliği için destek mekanizmaları ve finansmana erişim.
  • Yeni sürdürülebilir malzemeler.
  • Gıda atığına ve kayıplarına çözüm olan teknolojiler.
  • Tarımda dijital dönüşüm; IoT, Big Data ve pratikte akıllı tarım uygulamaları.

Bu programda sizi ne bekliyor:

‘Uzmanlardan ufuk açıcı paylaşımlar’

Gıda ve tarım alanlarına odaklanan kanaat önderlerinden mevcut trendler, geleceğe yön verecek inovasyonlar, dünyadaki ve Türkiye’deki son durum üzerine düşündürücü ve ufuk açıcı sunumlar. 

‘Geleceğe yön veren girişimcilerle tanışma fırsatı’

‘Geliştirdikleri inovasyonlarla gıda ve tarım sekörlerinde büyük değişikliklere yol açma potansiyeline sahip hızla büyüyen girişimlerle tanışma, iş birliği imkalarını konuşma fırsatı.

‘Sektör temsilcileri ve yatırımcılardan samimi içgörüler’

Programda yer alacak özel sektör ve yatırım dünyasından tanınmış aktörlerin bir araya geldiği, ortak konuları derinlemesine, en içten ve samimi şekilde ele aldığı keyifli diyaloglar.

'Özgün Arkhé deneyimi'

Arkhé; günlük hayatın karmaşasından uzakta, bireylerin kendilerini en yalın halleriyle ortaya koyabilmeleri ve önemli buldukları meseleler üzerine yoğunlaşabilmeleri için inşa edilmiş bir oluşum. Oldukça sade ve samimi olan bu ortamda, ‘retreat’ ve ‘networking’ kavramlarını birleştiriyoruz. Başka hiç bir yerde tecrübe edemeyeceğiniz dönüştürücü bir deneyim sizi bekliyor.

Gülşah Seyhan

1 programı var

Girişimcilik
Detaylar

Duygu Yılmaz

5 programı var

Girişimcilik
Detaylar

Aysu Gürman

2 programı var

Girişimcilik
Detaylar

Fulden Gencel

1 programı var

Girişimcilik
Detaylar

Zafer Yenal

1 programı var

Detaylar

Melih Efeoğlu

1 programı var

Girişimcilik
Detaylar

Melih Boyacı

1 programı var

Detaylar

Arkhé Kampüsü

Şirince Köyünün eğitim vadisinde Sosyal ve Beşerî Bilimlere adanmış bağımsız bir akademik kampüs.

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde kabuğuna sığamadı ve yanda 13 dönüm bir zeytinliğe taşındı. Burada 80 kişinin birbirini rahatsız etmeden konaklayabileceği, çalışabileceği ve tartışabileceği akademik bir ortam inşa ediyoruz.

Arkaik çağ tiyatrolarını andıran bir amfimiz; üst katını yatakhane, alt katını kütüphane ve derslik olarak kullandığımız ana binamız; eski usul köy kahvelerini andıran bir yemekhanemiz hazır durumda. İnsanı kucaklayan bahçelerimiz, 150 adet zeytin ağacımız ve ufukta deniz manzarasına hâkim açık dersliğimiz var.

Hoca evlerimiz ve yel değirmenimizin inşaatına da bu yazdan sonra başlayacağız.

Kampüsün size sunacakları; başta mutlak huzur – göz alabildiğince doğa içinde, motor ve trafik gürültüsü yerine kuş ve cırcır böceği sesine uyanmanın verdiği olağanüstü his. Yanı sıra, Türkiye’nin kendi alanlarında en yetkin hocalarından alacağınız ufuk açıcı dersler ve bu dersleri takip eden sonsuz Sokratik tartışmalar.

Ve tabii karşılaşacağınız en çarpıcı manzara, yazını bir tatil beldesinde geçirmek yerine dağın başında fikir çarpıştıran heyecan verici gençler.

Şahsi Çadır 1.150,00 TL
Arkhe Çadırı 1.250,00 TL
Koğuş (6-8 Kişilik) 1.700,00 TL
Yalnız Katılım (Şirince'de bir otel ile anlaşmak isterseniz.) 800,00 TL
Günübirlik Katılım 300,00 TL