Kamp Süresi

5 gün

Tarih

25 - 30 Temmuz 2023

Eğitmenler

5 eğitmen

ChatGPT'nin Ötesinde: Yapay Zeka Araçları ve Sürdürülebilirlik Atölyesi

ChatGPT’nin Ötesinde: Yapay Zekâ Araçları ve Sürdürülebilirlik Atölyesi

Hedef Kitle: Yapay zekâ araçlarını sürdürebilirlik bağlamında iş hayatlarına entegre etmek isteyen çalışanlar, yöneticiler, işletmeler ve kurumlar.

Atölye Detayları:

Nvidia’nın CEO’su Jensen Huang bir yandan müjdeledi bir yandan uyardı, yapay zekânın ‘iPhone anı’ geldi çattı. ChatGPT gibi yapay zekâ araçları hayatın her alanını dönüştürmeye başladığı gibi, iş dünyasını da hızla dönüştürmeye devam ediyor.

İş dünyası bu büyük gelişimin eşiğindeyken, erken davranıp çalışma alışkanlıklarına yapay zekâ araçlarını entegre edebilenler bu değişime ortak olacak, eski çalışma alışkanlıklarında mahsur kalanlar ise bu büyük dönüşümü uzaktan izlemek zorunda kalacak.

Ancak iş dünyasındaki hareketlilik bu araçlar ile sınırlı değil. Bir yandan iş dünyası yapay zekâ araçları ile dönüşürken, bir yandan da sürdürebilirlik bilinci yükseliyor. Yapay zekâ araçları çalışmanın şeklini transforme ederken, sürdürebilirlik bilinci de çalışmanın amacına yön veriyor.

Uluslararası Sürdürülebilirlik Standartları Kurulu (ISSB), 26 Haziran’da ilk standartları olan IFRS S1 ve IFRS S2'yi yayınladı ve bu, dünya genelinde sermaye piyasalarında sürdürülebilirlikle ilgili açıklamaların yeni bir dönemini başlatıyor. Standartlar, yatırım kararlarını bilgilendirmek için şirketlerin sürdürülebilirlikle ilgili açıklamalarına duyulan güveni artırmaya yardımcı olacak. Bu standartları benimsemek, sürdürülebilirlik raporlamasının ana finansal raporlamalar içindeki önemini ve bağlantısını artıracak önemli bir değişikliği simgeliyor. Peki şirketler bu yeni küresel temel görünümü anlamak ve uyum sağlamak için nasıl etkileşime geçecekler?

Dijitalleşme ve yapay zeka tam burada devreye giriyor. Anlamlı bir değişim süreci yaratmak ve yapay zekânın gücüyle sürdürülebilir bir dünya inşa etme niyetiyle düzenlediğimiz etkinliğimizde yapay zekâ araçlarının iş hayatını değiştirmesine hep birlikte öncülük etmek ve bu değişimi yükselen sürdürülebilirlik bilinci ile harmanlayacağımız etkinliğimize sizleri davet etmekten heyecan duyuyoruz. Eğer siz de bu paradigma değişimine seyirci kalmak istemiyor ve sürdürebilirlik kavramlarının entegre edilmesi fikrinden heyecan duyuyorsanız, 25-30 Temmuz tarihli atölyemize davetlisiniz!

Peki Arkhe Projesinin Şirince’deki arazisinde düzenleyeceğimiz atölyemizde sizi tam olarak ne bekliyor? Atölyemizde yapay zekâ araçlarını kullanarak her sektörden çalışma alışkanlıklarınızı sürdürebilir bir dünya için dönüştürebilmeyi örnekler eşliğinde ve öncü uzmanlardan öğrenme fırsatı bulacaksınız. Atölye programımız şöyle:

 

1.Gün - Eğitmenler:

 

 

Noyan Alperen İdin: CEO at Decktopus

 

Sürdürülebilir Gelecek İçin Yapay Zekâ Kullanımı: ChatGPT ile Fikir Oluşturmadan, Decktopus AI ile Sunuma (Using AI for Sustainable Future: From Ideation with ChatGPT to Pitch with Decktopus AI)

                                       

                                                                                 

 

2. Gün - Eğitmenler:

Uğur Özker: PMP® IBM Client Engineering Solution Architect

         

Sürdürülebilir çevre için üretken ve konuşma tabanlı yapay zekâ teknolojileri (Generative & conversational AI technologies for sustainable environments)

 

Onur Özen: FP&A ve Tedarik Zinciri Yönetimi Planlaması, Cubewise

 

Günlük Hayatta En İyi Uygulama Örnekleri: Karar Verme Optimizasyonu

 

 

                                      

 

3. Gün - Eğitmen:

 

Aysu Keçeci: Founder at GateZero

 

Yapay Zekanın Dönüştürücü Etkisi: Zihnimizi, sürdürülebilirlik teknolojilerini ve ESG'yi nasıl değiştiriyor? (AI's Disruptive Impact: how it changes our mindset, sustainability tech and ESG)


 

4. Gün – Eğitmen:

Selcan Çatal: Sustainability at Algbio

Yapay zekâ teknolojilerinin iyi uygulamaları sürdürülebilir kalkınma performansına etkileri (Good practices of artificial intelligence technologies and their effects on sustainable development performance)


 

5. Gün – Eğitmen:

 

Barış Dinçer: Co-Founder of LUX Space Science & Memoriae Technology, TheaTech-AI Lead, United Nations Data Scientist 


 

Yüksek Düzeyde İnsan-Makine Etkileşimi ve Uygulamaları, Sibernetik Mantığı ve Yapay Zekâ Uygulamalı Yaklaşım (High-Level Human Machine Interaction and Applications, Cybernetic Logic and AI Applied approach)

 

 

Ancak atölyemizde sizi bekleyen tek şey yapay zekâ araçlarını sürdürebilirlik bağlamında nasıl kullanacağınızı öğrenmek değil.


 

Tutkulu ve hevesli akranlarınız öğrenme deneyiminize eşlik edecekler. Gün içinde güncel yapay zekâ araçlarını öğrendiğiniz insanlar ile akşamları keyifle sohbet edip beş gün onlarla komşu olacaksınız. Bir yandan yapay zekâ ile alışkanlıklarınızı dönüştürürken, bir yandan da yapay zekânın dönüştürücü gücüne meraklı bireylerle tanışacak ve dostluklar kuracaksınız. 

Arkhé Projesi’nin huzurlu atmosferi öğrenme deneyiminize ev sahipliği yapacak. Daha konforlu bir beş gün için Kayserkaya Dağ Evleri’nde, maceralı bir beş gün için ise Arkhé Projesi’nin arazisindeki çadırlarda konaklamayı seçebilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, Şirince’de, günlük hayatın koşuşturmacasından uzakta sizin için önemli olan konulara odaklanma şansına sahip olacaksınız. Yanı başınızda ise dünyanın yedi harikasından biri olan Efes Artemis Tapınağı ve Türkiye'nin önemli antik kalıntılarından Priene antik kenti olacak. Program öncesi veya sonrası çevreye bir göz atmanızı mutlaka öneririz.

 

Kısacası atölyemizde, benzeri olmayan bir dönüştürücü deneyim yaratmak için ‘networking’ ve ‘retreat’ kavramlarını birleştiriyoruz. Atölyemizden ayrılırken hem yapay zekâ araçlarını yüksek verimlilikle sürdürebilir bir dünya için kullanan hem yeni insanlar tanımış hem de dinlenmiş biri olacaksınız. Deneyiminizi daha derinleştirmek için iş arkadaşlarınız veya çalışanlarınız ile birlikte atölyemize katılabilirsiniz. Grup veya kurumsal başvurularınız için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Yapay zekâ araçlarının iş dünyasının dönüştürmesine seyirci kalmayın. 25-30 Temmuz tarihlerinde Uygulamalı Atölye'de bize katılın ve siz de kendinizi yapay zekâ araçları ile sürdürebilir bir dünya için dönüştürün!

 

(Atölyemize bilgisayarınız ile katılımınızı tavsiye ediyoruz. Başvurunuz ardından, konu hakkında daha detaylı iletişimde olacağız.)

 

Başvuru ve İletişim:

R.Cemre Uçar

05432014196

Serdar Çelikus

05546775353

Uğur Özker

1 programı var

Detaylar

Selcan Çatal

1 programı var

Detaylar

Noyan Alperen İdin

1 programı var

Detaylar

Barış Dinçer

1 programı var

Detaylar

Aysu Keçeci

1 programı var

Detaylar

Arkhé Projesi - Şirince Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.