Kamp Süresi

7 gün

Tarih

30 Temmuz - 06 Ağustos 2023

Eğitmenler

6 eğitmen

Zamansız Teknolojiler

BinBin ve SEYTİM (Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi) sponsorluğunda, Z Community ve Zamansız işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, kadim öğretilerin teknoloji dünyasındaki insanın insan kalma yolculuğuna etkilerini derinlemesine ele alacak. Bu etkinlikte, teknoloji, etkili liderlik, kadim öğretiler, akıl ve duyguların kullanımı gibi çeşitli konular ele alınacak.

Etkinlik katılımcıları, yeni bağlantılar kurma fırsatı yakalayacak, aynı zamanda akıllarını ve duygularını nasıl etkili bir şekilde kullanacaklarını öğrenme şansı bulacaklar. Teknoloji çağında "insan" olarak kalabilme becerilerini geliştirecekleri bu etkinlikte, kendilerini keşfetme ve kişisel gelişimleri için önemli adımlar atma imkanı bulacaklar.

Dolu dolu geçecek olan kampımız, katılımcılarına teknolojinin, mikromobilitenin ve kadim felsefenin insanın doğasında var olan belli başlı dürtülerle nasıl örtüştüğünü ve geleceğin teknolojilerinin insan doğası ile nasıl benzerlikler taşıdığını farkettirmeyi hedefliyor.

Etkinliğimize kadim öğretilerle teknoloji arasındaki bağlantıları keşfetmek, içsel dengeyi sağlamak, akıllıca kararlar almak ve duyguları etkili bir şekilde yönetmek isteyen herkesin katılımı için kapılar açık. Zamansız Teknolojiler kampı, geleceğin bireylerinin hem kişisel hem de profesyonel hayatlarında dönüşüm yaşamaları için unutulmaz bir fırsat sunuyor.

Zamansız Teknolojiler kampının konuşmacıları oldukça etkileyici ve farklı uzmanlık alanlarından gelen isimlerden oluşuyor. Katılımcılara zengin bir deneyim sunacak olan konuşmacılar hakkında bilgi verelim:

Ali Murathan Dikel: Nerf, Monopoly, Marvel, Transformers, Star Wars gibi markaların lisanslarını elinde bulunduran Hasbro'da pazarlama müdürü olarak görev yaparken, REYSAS GYO Anonim Şirketi'nde Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliği ve OKUTU Eğitim Danışmanlık Şirketi'nde Marka Danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü'nde doktora öğrencisidir. 

Müge Canan: Özel ilgi alanı olan nörobilim konusunda 2016 yılında Üsküdar Üniversite’sinde yüksek lisans yapmaya başladı. 2018 senesinde “Duygusal Boyutlar Kuramının Sinirsel Terapilerde Olası Kullanım Alanları” başlıklı tezini tamamladı. 2017 senesinde Prof. Dr. Sinan Canan ile “AçıkBeyin Eğitim ve Danışmanlık” şirketini kurdu. 2020 senesinde de dijital ve fiziksel öğelerin harmanlandığı gelişim modelleri üreten “OKUTU” şirketini kurdu. Halen AçıkBeyin Eğitim ve Danışmanlık şirketinde profesyonel koçluk /danışmanlık hizmeti vermekte

Ahmet Şerif İzgören: İzgören Akademi’nin kurucusu olan Ahmet Şerif İzgören, yönetim modelleri, beden dili, liderlik gibi konularda Türkiye’nin en başarılı isimleri arasında yer alıyor.
Takım çalışması ve liderlik gibi alanlarda yurt içi ve yurt dışı da dahil olmak üzere 500’ü aşkın seminer verdi. İş, yönetim ve kişisel gelişim konularında on iki kitap yayınlamıştır.

Dr. İzzet Memi: Kendine Değer firmasının kurucusu olan Dr. İzzet Memi, felsefe, nörobilim, mitoloji ve kadim bilgelikler temel alarak mutluluk, iletişim, motivasyon gibi konularda konuşmalar ve eğitimler vermektedir. Aynı zamanda yazar, konuşmacı ve oyuncudur. 

Prof. Dr. Ela Ünler: Londra Hertfordshire Üniversitesi'nde profesör olarak çalışan Ela Ünler, çeşitli kurumlarla eğitim ve danışmanlık konularında çalışmaktadır. Yönetim Psikolojisi konusunda dersler ve eğitimler vermektedir. 

Erdi Efendiler: Uğur Böcekleri Derneği'nde gönüllü eğitmen olarak faaliyet gösteren Erdi Erenler, aynı zamanda 9 Eylül Üniversitesi'nde Tarih doktorası yapmaktadır.

İzzet Memi

1 programı var

Detaylar

Müge Canan

1 programı var

Detaylar

Prof.Dr. Ela Ünler

1 programı var

Detaylar

Ali Murathan Dikel

1 programı var

Detaylar

Erdi Efendiler

1 programı var

Detaylar

Arkhé Kampüsü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.