İzzet Memi

Asıl mesleğini ‘’İnsan olmaya çalışmak’’ olarak nitelendiren Dr. İzzet Memi, bu yolculukta yan dal olarak konuşmacı, eğitmen, oyuncu ve yazarlıkla hayatına devam etmektedir.

Yaklaşık 6 sene önce ayrıldığı kurumsal yaşamdan bugüne kurucusu olduğu Kendine Değer firması çatısı altında felsefe, nörobilim, mitoloji ve kadim bilgelikleri kendine temel alarak mutluluk, akıl, irade, duygu yönetimi, iletişim, motivasyon ve mental dayanıklılık konularında hem bireysel hem de kurumsal alanda konuşmalar yapıp, eğitimler vermektedir. 

Katıldığı televizyon programlarının yanı sıra, Dr.Memi 2017 Kasım ayında Umut temalı Tedx İstanbul organizasyonu ve 2022 ve 2023 Haziran aylarında Tedx Kırmızı Çizgi Koleji organizasyonunda konuşma yapmıştır. 
Ayrıca, yine bu konuların işlendiği  2015 yılında çıkan Açık Ruh Ameliyatı adlı kitabının yanında tek kişilik oyunu ‘’Karşı Yaka Işıkları’nı 4 sezondur sahnelemektedir. 
2019 yılının başında Belçika’da aldığı 9 günlük eğitim sonrasında Avrupa’nın en köklü eğitim firmalarından Krauthammer firmasının resmi eğitmeni olan Dr.İzzet Memi, halen aktif olarak kurumsal alanda bu firmanın eğitimlerini vermeye devam etmektedir.