Kamp Süresi

6 gün

Tarih

10 - 16 Temmuz 2023

Eğitmenler

5 eğitmen

Yeryüzü Öyküleri | Terrestrial Tales

Yeryüzü Öyküleri araziden ve yerel topluluklardan topladığı öykülerde egemen bir anlatıcının sesi yerine çoğul seslerin birlikteliğine odaklanıyor. Geçmişe ait bilginin yayılması için sözlü anlatının kaydı ve arşivinin önemine inanarak, arazi ve sakinleri arasındaki etkileşime dair kavrayışı zenginleştirmeyi hedefliyor.
Değişken bir topluluk tarafından yürütülen proje arazinin sürekli evrilen koşullarından anlık öyküler yakalamayı amaçlıyor. 
Projenin her bölümü farklı bir konumda vuku bulacak ve her buluşmanın sonunda, katılımcıların yazdığı öykülerin basılı yayımlarda toplanmasıyla bir antoloji oluşturulacak.

10-16 Temmuz tarihleri arasında Şirince, İzmir'de gerçekleşecek Yeryüzü Öyküleri'nin ilk çalıştayında bize katılın!

Başvuru için
trrstrialtals@gmail.com

~

By gathering stories from the terrain and the local communities, ‘Terrestrial Tales’ seeks to blend a multiplicity of voices rather than relying on a single prevailing protagonist. Through the transcription and archival of oral accounts, which are essential for disseminating knowledge of the past, the project aims to enhance our understanding of the interplay between the land and its inhabitants. The project consists of an ever-changing group of individuals who endeavour to capture momentary narratives from the ever-evolving conditions of the terrain. Each chapter of the project is set in a different location, and at the end of every gathering, the participants' written stories are compiled in printed publications to create an anthology.

Join our workshop from the 10th to the 16th of July for the first chapter of Terrestrial Tales in Şirince, Izmir!

For Applications
trrstrialtals@gmail.com 

 

Program İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde gerçekleşecektir | The program will be conducted in two languages, English and Turkish

Ecem Arslanay

1 programı var

Detaylar

Merve Akar Akgün

1 programı var

Detaylar

Silva Bingaz

1 programı var

Detaylar

Silvana Taher

1 programı var

Detaylar

Arkhé Projesi - Şirince Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.