Tarih

15 Haziran - 15 Eylül 2022

Gönüllülük Başvurusu 2: Fotoğrafçı & Videographer

Haziran - Temmuz - Ağustos 2022

Arkhé Yaz Okulları sırasında kampüsümüzde tam zamanlı olarak bulunup, derslerin fotoğraflanması, video çekimleri & post-production aşamalarında görev alabilecek gönüllüler arıyoruz. 


Arkhé'de bulunduğunuz süre boyunca: 

  • Kampüsteki yaşamın ve günlük akışın fotoğraflanması, 
  • Size sağlayacağımız programdaki derslere katılarak kayda alınması,
  • Kampüste ve kampüs dışında düzenlediğimiz etkinliklere katılarak fotoğraflanması ve kayda alınması,
  • Video kaydı yapılan ve fotoğraf çekilen günlerin akşam saatlerinde grup çalışmalarımıza katılarak, hep beraber bu materyalleri yayınlanmaya hazır hale getirmek,

gibi alanlarda aktif rol alacaksınız. 

 

0 850 242 49 95

Arkhé Kampüsü

Şirince Köyünün eğitim vadisinde Sosyal ve Beşerî Bilimlere adanmış bağımsız bir akademik kampüs.

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde kabuğuna sığamadı ve yanda 13 dönüm bir zeytinliğe taşındı. Burada 80 kişinin birbirini rahatsız etmeden konaklayabileceği, çalışabileceği ve tartışabileceği akademik bir ortam inşa ediyoruz.

Arkaik çağ tiyatrolarını andıran bir amfimiz; üst katını yatakhane, alt katını kütüphane ve derslik olarak kullandığımız ana binamız; eski usul köy kahvelerini andıran bir yemekhanemiz hazır durumda. İnsanı kucaklayan bahçelerimiz, 150 adet zeytin ağacımız ve ufukta deniz manzarasına hâkim açık dersliğimiz var.

Hoca evlerimiz ve yel değirmenimizin inşaatına da bu yazdan sonra başlayacağız.

Kampüsün size sunacakları; başta mutlak huzur – göz alabildiğince doğa içinde, motor ve trafik gürültüsü yerine kuş ve cırcır böceği sesine uyanmanın verdiği olağanüstü his. Yanı sıra, Türkiye’nin kendi alanlarında en yetkin hocalarından alacağınız ufuk açıcı dersler ve bu dersleri takip eden sonsuz Sokratik tartışmalar.

Ve tabii karşılaşacağınız en çarpıcı manzara, yazını bir tatil beldesinde geçirmek yerine dağın başında fikir çarpıştıran heyecan verici gençler.