Kamp Süresi

7 gün

Tarih

03 - 10 Eylül 2021

Eğitmenler

6 eğitmen

Caz Kampı

Caza etraflıca bir giriş niteliğinde kurguladığımız kampımız cazı tarihsel, teorik ve kültürel açılardan incelemeyi amaçlıyor. Kampımızda 20. Yüzyılın başlarında sokaklardan taşan, Afro-Amerikan ritimleri ve Avrupa armonisinin harmanlanması ile oluşan caz müziğin niteliği, gelişimi, değişimi, ve sosyal etkilerini ele alacağız.  

Başlıca ders konularımız: cazı anlama ve dinleme, cazda ritim yapısı, akor yapıları ve doğaçlama, caz prodüktörlüğü ve caz eğitimi, Türkiye’de caz kulübü işletmek, caz tarihi ve akımları… Derslerimizde eser analizleri aracılığıyla sıradan bir dinleyici olmaktan çıkıp eser yapısı ve felsefesini anlamayı öğreneceğiz. Bunun yanı sıra, müzik işletmeciliği ve plakçılık konularında uzman eğitmenlerle buluşacak, müzik kariyerleri hakkında söyleşiler yapacağız. 

Kampa katılım için müzik aleti çalıyor olmanız veya nota bilgisi şart değildir. Derslerde doğrudan uygulamalı eğitim verilmeyecektir. Diğer kamplarımızda olduğu gibi her seviyeden katılımcıyı bir araya getirerek birlikte öğrenme ve paylaşım deneyimini amaçlıyoruz.

Caz teorisi derslerimizde anlatım eğitmen tarafından enstrüman aracılığıyla yapılabilir. Eğer enstrüman çalıyorsanız yanınızda getirebilirsiniz. Böylece diğer katılımcılar ve eğitmenlerle jam session düzenleyebilir, pratik yapabilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Derslerde işlediğimiz konuları eserlerle bağdaştırmak ve içselleştirmek amacıyla birçok caz standartı dinleyeceğiz, bu yüzden kulaklık getirmenizi rica ediyoruz. Eğitmenlerimizin sizinle paylaşacağı eserleri yüksek kalitede dinleyebilmeniz bizim için oldukça önemli.

İletişim: 

metehan.aydogdu@archeprojesi.com

ozum.pamukcu@archeprojesi.com

Serhan Erkol

1 programı var

Müzik
Detaylar

Randy Esen

1 programı var

Müzik Sosyal Bilimler
Detaylar

Erdal Akkaş

1 programı var

Detaylar

Hakan Atala

1 programı var

Detaylar

Evrim Demirel

1 programı var

Müzik
Detaylar

Batu Akyol

1 programı var

Sinema Müzik
Detaylar

Arkhé Köyü

Şirince Köyünün eğitim vadisinde Sosyal ve Beşerî Bilimlere adanmış bağımsız bir akademik kampüs.

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde kabuğuna sığamadı ve yanda 13 dönüm bir zeytinliğe taşındı. Burada 80 kişinin birbirini rahatsız etmeden konaklayabileceği, çalışabileceği ve tartışabileceği akademik bir ortam inşa ediyoruz.

Arkaik çağ tiyatrolarını andıran bir amfimiz; üst katını yatakhane, alt katını kütüphane ve derslik olarak kullandığımız ana binamız; eski usul köy kahvelerini andıran bir yemekhanemiz hazır durumda. İnsanı kucaklayan bahçelerimiz, 150 adet zeytin ağacımız ve ufukta deniz manzarasına hâkim açık dersliğimiz var.

Hoca evlerimiz ve yel değirmenimizin inşaatına da bu yazdan sonra başlayacağız.

Kampüsün size sunacakları; başta mutlak huzur – göz alabildiğince doğa içinde, motor ve trafik gürültüsü yerine kuş ve cırcır böceği sesine uyanmanın verdiği olağanüstü his. Yanı sıra, Türkiye’nin kendi alanlarında en yetkin hocalarından alacağınız ufuk açıcı dersler ve bu dersleri takip eden sonsuz Sokratik tartışmalar.

Ve tabii karşılaşacağınız en çarpıcı manzara, yazını bir tatil beldesinde geçirmek yerine dağın başında fikir çarpıştıran heyecan verici gençler.

Şahsi Çadır 1.350,00 TL
Arkhe Çadırı 1.450,00 TL
Paylaşımlı Oda 1.650,00 TL
Tek Kişilik Oda 2.850,00 TL
Çift Kişilik Oda 3.750,00 TL