Kamp Süresi

7 gün

Tarih

03 - 10 Eylül 2021

Eğitmenler

6 eğitmen

Caz Kampı

Caza etraflıca bir giriş niteliğinde kurguladığımız kampımız cazı tarihsel, teorik ve kültürel açılardan incelemeyi amaçlıyor. Kampımızda 20. Yüzyılın başlarında sokaklardan taşan, Afro-Amerikan ritimleri ve Avrupa armonisinin harmanlanması ile oluşan caz müziğin niteliği, gelişimi, değişimi, ve sosyal etkilerini ele alacağız.  

Başlıca ders konularımız: cazı anlama ve dinleme, cazda ritim yapısı, akor yapıları ve doğaçlama, caz prodüktörlüğü ve caz eğitimi, Türkiye’de caz kulübü işletmek, caz tarihi ve akımları… Derslerimizde eser analizleri aracılığıyla sıradan bir dinleyici olmaktan çıkıp eser yapısı ve felsefesini anlamayı öğreneceğiz. Bunun yanı sıra, müzik işletmeciliği ve plakçılık konularında uzman eğitmenlerle buluşacak, müzik kariyerleri hakkında söyleşiler yapacağız. 

Kampa katılım için müzik aleti çalıyor olmanız veya nota bilgisi şart değildir. Derslerde doğrudan uygulamalı eğitim verilmeyecektir. Diğer kamplarımızda olduğu gibi her seviyeden katılımcıyı bir araya getirerek birlikte öğrenme ve paylaşım deneyimini amaçlıyoruz.

Caz teorisi derslerimizde anlatım eğitmen tarafından enstrüman aracılığıyla yapılabilir. Eğer enstrüman çalıyorsanız yanınızda getirebilirsiniz. Böylece diğer katılımcılar ve eğitmenlerle jam session düzenleyebilir, pratik yapabilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Derslerde işlediğimiz konuları eserlerle bağdaştırmak ve içselleştirmek amacıyla birçok caz standartı dinleyeceğiz, bu yüzden kulaklık getirmenizi rica ediyoruz. Eğitmenlerimizin sizinle paylaşacağı eserleri yüksek kalitede dinleyebilmeniz bizim için oldukça önemli.

İletişim: 

metehan.aydogdu@archeprojesi.com

ozum.pamukcu@archeprojesi.com

Serhan Erkol

1 programı var

Müzik
Detaylar

Randy Esen

1 programı var

Müzik Sosyal Bilimler
Detaylar

Erdal Akkaş

1 programı var

Detaylar

Hakan Atala

1 programı var

Detaylar

Evrim Demirel

1 programı var

Müzik
Detaylar

Batu Akyol

1 programı var

Sinema Müzik
Detaylar

Arkhé Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Çift Kişilik Oda 3.750,00 TL
Tek Kişilik Oda 2.850,00 TL
Paylaşımlı Oda 1.650,00 TL
Arkhe Çadırı 1.450,00 TL
Şahsi Çadır 1.350,00 TL