Serhan Erkol

https://www.akbanksanat.com/serhan-erkol-hakkinda

Müzik eğitimine klasik müzik eğitimi alarak başlayan Serhan Erkol, eğitimi süresince keman, piyano, şan, yan flüt dersleri de aldı. Nefesli çalgılara ve caz müziğine olan ilgisi nedeniyle klarnet ve saksafona yöneldi.

1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü Caz Saksafon üzerine eğitim veren tek okul olarak açıldığında İstanbul’a yerleşmeye ve bu okulda okumaya karar verdi. Yetenek sınavlarını kazanarak bölümde burslu öğrenci olarak okumaya hak kazandı.

Bilgi Üniversitesi’nde Ricky Ford, Lawrence “Butch” Morris, Donovan Mixon, Aydın Esen, Can Kozlu, Ali Perret ile çalıştı. Bilgi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Fulbright Bursu ile New England Konservatuvarı, Çağdaş Doğaçlama master programına kabul edildi. Bu okulda Ran Blake, George Garzone, Peter Row, Jerry Bergonzi, Allen Chase, Joe Morris ve Anthony Coleman ile çalışma fırsatı buldu.

Profesyonel müzisyen olarak kariyerini sürdüren Erkol, çeşitli müzik projelerinde çalmakta ve kendi orijinal müziklerini çaldığı projeleriyle saygın müzik mekânlarında sahne almaktadır. İlk albümü olan Motel Atm’yi 2016 yılının Aralık ayında çıkarmıştır.

Eğitmenlik Yaptığı Programlar

Caz Kampı

Müzik

03 - 10 Eylül 2021

Arkhé Köyü

Eğitmenler