Kamp Süresi

7 gün

Tarih

16 - 23 Temmuz 2022

Eğitmenler

5 eğitmen

Bilişsel Psikoloji

Bilişsel Psikoloji: Öğrenme ve Hafıza | 16-23 Temmuz

Zihnimizin içinde olup bitenlerin ne kadar farkındayız? Nasıl düşünürüz ve düşündüğümüzün farkına varırız? Ya da hafızamıza yeterince güvenebilir miyiz? Zaman algımızda yaşadığımız değişikliklerin sebebi ne olabilir? Beynimiz, çevreden aldığı uyaranları nasıl işler ve bu süreçler algı mekanizmalarına nasıl etki eder? 
Bu yaz bu sorulara ve akademisyenlerle katılımcıların etkileşimi ile ortaya çıkacak daha nicelerine cevap bulmaya çalışacağız.
Öğrenme, düşünme, dil, bilinç, algı ve hafıza gibi şu anda bu metni okuyup bir anlam çıkarabilmemizi sağlayan birçok mekanizmayı inceleyen bilişsel psikolojiye daha yakından bakmak, kendi zihinsel süreçleri hakkında daha derin bir kavrayışa sahip olmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Programımız:

Önemli Not: Yaz okulu ücretlerine günde 3 öğün yemek, konaklama ve dersler dahildir. 

Alper Açık

3 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Cansu Oranç

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Hakan Karşılar

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Demet Özer

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Emrah Aktunç

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Arkhé Kampüsü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Koğuş 2.450,00 TL
Günü Birlik Katılım 450,00 TL
Yalnız Katılım (Şirince'de bir otel ile anlaşmak isterseniz.) 1.450,00 TL
Arkhe Çadırı 1.950,00 TL
Şahsi Çadır 1.850,00 TL