Kamp Süresi

7 gün

Tarih

16 - 23 Temmuz 2022

Eğitmenler

5 eğitmen

Bilişsel Psikoloji

Bilişsel Psikoloji: Öğrenme ve Hafıza | 16-23 Temmuz

Zihnimizin içinde olup bitenlerin ne kadar farkındayız? Nasıl düşünürüz ve düşündüğümüzün farkına varırız? Ya da hafızamıza yeterince güvenebilir miyiz? Zaman algımızda yaşadığımız değişikliklerin sebebi ne olabilir? Beynimiz, çevreden aldığı uyaranları nasıl işler ve bu süreçler algı mekanizmalarına nasıl etki eder? 
Bu yaz bu sorulara ve akademisyenlerle katılımcıların etkileşimi ile ortaya çıkacak daha nicelerine cevap bulmaya çalışacağız.
Öğrenme, düşünme, dil, bilinç, algı ve hafıza gibi şu anda bu metni okuyup bir anlam çıkarabilmemizi sağlayan birçok mekanizmayı inceleyen bilişsel psikolojiye daha yakından bakmak, kendi zihinsel süreçleri hakkında daha derin bir kavrayışa sahip olmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Programımız:

Önemli Not: Yaz okulu ücretlerine günde 3 öğün yemek, konaklama ve dersler dahildir. 

Alper Açık

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Cansu Oranç

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Hakan Karşılar

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Demet Özer

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Emrah Aktunç

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Arkhé Kampüsü

Şirince Köyünün eğitim vadisinde Sosyal ve Beşerî Bilimlere adanmış bağımsız bir akademik kampüs.

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde kabuğuna sığamadı ve yanda 13 dönüm bir zeytinliğe taşındı. Burada 80 kişinin birbirini rahatsız etmeden konaklayabileceği, çalışabileceği ve tartışabileceği akademik bir ortam inşa ediyoruz.

Arkaik çağ tiyatrolarını andıran bir amfimiz; üst katını yatakhane, alt katını kütüphane ve derslik olarak kullandığımız ana binamız; eski usul köy kahvelerini andıran bir yemekhanemiz hazır durumda. İnsanı kucaklayan bahçelerimiz, 150 adet zeytin ağacımız ve ufukta deniz manzarasına hâkim açık dersliğimiz var.

Hoca evlerimiz ve yel değirmenimizin inşaatına da bu yazdan sonra başlayacağız.

Kampüsün size sunacakları; başta mutlak huzur – göz alabildiğince doğa içinde, motor ve trafik gürültüsü yerine kuş ve cırcır böceği sesine uyanmanın verdiği olağanüstü his. Yanı sıra, Türkiye’nin kendi alanlarında en yetkin hocalarından alacağınız ufuk açıcı dersler ve bu dersleri takip eden sonsuz Sokratik tartışmalar.

Ve tabii karşılaşacağınız en çarpıcı manzara, yazını bir tatil beldesinde geçirmek yerine dağın başında fikir çarpıştıran heyecan verici gençler.

Şahsi Çadır 1.850,00 TL
Arkhe Çadırı 1.950,00 TL
Yalnız Katılım (Şirince'de bir otel ile anlaşmak isterseniz.) 1.450,00 TL
Günü Birlik Katılım 450,00 TL
Koğuş 2.450,00 TL