Tarih

27 Haziran - 30 Eylül 2022

Gönüllü Katılımcı Duyurusu

 

Gönüllülük Başvurusu

Arkhé programları için, lojistik ve çevre düzenleme işlerini (Mutfak işleri,bulaşık, çevre temizliği, ulaşım, çadırların kurulması, çiçek dikilmesi, ağaçların düzenli olarak sulanması vb.) üstlenebilecek kısa veya uzun dönem gönüllü ekip arkadaşları aramaktayız. 

Gönüllü katılımcılara konaklama (tek kişilik çadırlar) ve günlük üç öğün yemek sunulmaktadır. 

Her gönüllü, günlük 8 saati geçmemek koşulu ile günlük görev çizelgesi verilir. Çizelgenizin dışında kalan vakitlerde derslere katılabilir veya farklı aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Whatsapp : 0 (850) 242 4995

 

Arkhé Köyü

Şirince Köyünün eğitim vadisinde Sosyal ve Beşerî Bilimlere adanmış bağımsız bir akademik kampüs.

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde kabuğuna sığamadı ve yanda 13 dönüm bir zeytinliğe taşındı. Burada 80 kişinin birbirini rahatsız etmeden konaklayabileceği, çalışabileceği ve tartışabileceği akademik bir ortam inşa ediyoruz.

Arkaik çağ tiyatrolarını andıran bir amfimiz; üst katını yatakhane, alt katını kütüphane ve derslik olarak kullandığımız ana binamız; eski usul köy kahvelerini andıran bir yemekhanemiz hazır durumda. İnsanı kucaklayan bahçelerimiz, 150 adet zeytin ağacımız ve ufukta deniz manzarasına hâkim açık dersliğimiz var.

Hoca evlerimiz ve yel değirmenimizin inşaatına da bu yazdan sonra başlayacağız.

Kampüsün size sunacakları; başta mutlak huzur – göz alabildiğince doğa içinde, motor ve trafik gürültüsü yerine kuş ve cırcır böceği sesine uyanmanın verdiği olağanüstü his. Yanı sıra, Türkiye’nin kendi alanlarında en yetkin hocalarından alacağınız ufuk açıcı dersler ve bu dersleri takip eden sonsuz Sokratik tartışmalar.

Ve tabii karşılaşacağınız en çarpıcı manzara, yazını bir tatil beldesinde geçirmek yerine dağın başında fikir çarpıştıran heyecan verici gençler.