Kamp Süresi

5 gün

Tarih

06 - 11 Ağustos 2022

Eğitmenler

12 eğitmen

Arkhé Innovate: ImpactFest 2022

2022’nin en büyük etki buluşması Arkhé Innovate ImpactFest’e Davetlisin!

 • Sorunların giderek arttığı bir dönemde çözüm için ben neler yapabilirim sorusu aklını meşgul ediyor,  
 • Sahip olduğun yetenekleri fayda yaratmak için kullanmanın yeni yollarını arıyor, 
 • Benzer kaygıları ve umutları taşıyan, enerjik bir topluluğun parçası olmak istiyorsan bu buluşmaya mutlaka katılmalısın!

Odaklanılacak Alanlar:

 • Sürdürülebilirlik, Sosyal İnovasyon ve Sistem Düşüncesi,

 • Etki Girişimleri ve Sosyal Girişimlerden Başarılı Örnekler,
 • İklim Krizine Karşı Umut Vadeden Teknolojiler,

 • Etki Yaratan Kurumlar: STK’lar, Sosyal Kooperatifler, Yerel ve Uluslararası Destek Mekanizmaları
 • Türkiye’deki Etki Ekosistemi: Mevcut Durum, Fırsatlar ve Müdahale Alanları.

Kazanımlar: 

 • Arkhé Innovate’in senelik etki buluşması olan ImpactFest'te; farklı düşünen ve yaptıkları işlerle günümüzün büyük sorunlarına farklı yollarla çözümler geliştiren bireylerle buluşup Arkhé’ye özgü inziva ve networking deneyimini bir arada yaşayacaksın.

 • Akademi, özel sektör, girişimcilik ve sivil toplum gibi alanlardan katılımcıların ilham verici hikayelerini dinlemekle beraber, kendi yolculuğunda sana destek olabilecek kişilerle uzun vadeli ilişkilerin ilk adımlarını burada atacaksın. 

 • Etki odaklı yeni kariyer alanlarını burada keşfedecek, yaratıcı potansiyelini ortaya koyabileceğin çok sayıda yeni fırsatla karşılaşacaksın.

 • Bu buluşmanın sonunda belki uzun zamandır aklında olan o proje için aradığın yol arkadaşını bulacak veya çalışmak için can attığın kurumların temsilcileriyle tanışacaksın.

Başvuru koşulları: 

 • Başvuru formunu özenle ve eksiksiz doldurmak.

 • Sosyal, ekonomik veya çevresel meselelerin çözümü üzerine çalışmak için yüksek motivasyona sahip olmak.

Burs Desteği

 • Programlarımızda katılımcılarımızın bir kısmına burs desteği sağlanacaktır.
 • Burs desteği için başvuru yapmak istiyorsan, kamp tarihinden en az bir ay önce aşağıdaki formlardan ilgilendiğin kampa ait olanı doldurarak talebini bize iletmen gerekiyor.
 • Burs talebinde bulunan katılımcıların program başvuru formunu da ayrıca doldurması gerekmekte.
 • ImpactFest - Burs talebinde bulunmak için:  https://forms.gle/9VGz9ueUfnhdEF359

ImpactFest’te Seni Neler Bekliyor:

‘Uzmanların ve Girişimcilerin Meseleler ve Çözüm Yolları Üzerine Aktarımları’

Alanlarında öncü araştırmacılardan sosyal, ekonomik ve çevresel sorunlar üzerine çarpıcı konuşmalar. Bu sorunlara karşı yaratıcı çözümler geliştiren girişimcilerden, çözüm ürettikleri mesele, geliştirdikleri yöntemler ve kendi yolculuklarına dair ilham verici paylaşımlar.

'Samimi Diyalog Alanları ve Keyifli Panel Sohbetleri’

5 günlük kamp deneyiminizde kampüsü sizinle paylaşacak akademi, özel sektör, sivil toplum ve yatırım dünyasından tanınmış aktörlerin, ortak konuları derinlemesine, en içten ve samimi şekilde ele aldığı keyifli diyaloglar. 

'Ortak Değerlerde Buluşan Bir Topluluk'

Ortak sorunlara ilgi duyan, benzer kaygılar ve umutlar taşıyan bireylerle tanışarak, uzun soluklu, umut verici ve aksiyon odaklı bir topluluğun parçası olma fırsatı.

'Özgün Arkhé Deneyimi'

Arkhé; günlük hayatın karmaşasından çok uzak, bireylerin kendilerini en yalın halleriyle ortaya koyabilmeleri ve sadece önemli buldukları meseleler üzerine yoğunlaşabilmeleri için inşa edilmiş bir oluşum. Oldukça sade ve samimi olan bu ortamda, ‘retreat’ ve ‘networking’ kavramlarını birleştiriyoruz. Başka hiç bir yerde tecrübe edemeyeceğiniz dönüştürücü bir deneyim sizi bekliyor.

 

Ali Ercan Özgür

2 programı var

Detaylar

Itır Erhart

2 programı var

Detaylar

Mine Ekinci

1 programı var

Detaylar

Müge Baltacı

2 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Burcu Karaca Uğural

1 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Buğra Çelik

1 programı var

Detaylar

Yasemin Kireç

1 programı var

Detaylar

Şafak Müderrisgil

1 programı var

Detaylar

Muammer Dolmacı

1 programı var

Detaylar

Duygu Yılmaz

6 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Seçkin Arıkan

4 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Tuba Gökcan

2 programı var

İnovasyon & Sürdürülebilirlik
Detaylar

Arkhé Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Günübirlik Katılım 300,00 TL
Yalnız Katılım (Şirince'de bir otel ile anlaşmak isterseniz.) 800,00 TL
Koğuş (6-8 Kişilik) 1.700,00 TL
Arkhe Çadırı 1.250,00 TL
Şahsi Çadır 1.150,00 TL

Önemli Not: Program katılımcılarının bir kısmına burs desteği sağlanacaktır. Burs talebinde bulunmak için 'Açıklama' sayfasındaki burs başvuru formunu doldurunuz.