Kamp Süresi

7 gün

Tarih

23 - 30 Temmuz 2023

Eğitmenler

6 eğitmen

Post-2023 Türkiye Siyaseti Yaz Okulu

*Sivil Düşün ve Fatma Özer Kadın Öğrenci Bursundan faydalanabilirsiniz.

Fatma Özer Kadın Öğrenci Bursu: Başvuru

Sivil Düşün Bursu: Başvuru

 

Takdim

Türkiye’nin aylardır gündemini işgal eden Mayıs seçimleri nihayet sona erdi. İki tur, iki ittifak, onlarca siyasi aktör ve arka planda dönen yüzlerce hesaplaşmanın sonucunda; sandıktan Erdoğan çıktı ve böylelikle zafer hanesine on beşinci çarpıyı attı. Peki önümüze baktığımızda bizleri ne bekliyor? 2023 sonrası Türkiye’sini tahayyül edeceğimiz bu program için Şirince’de buluşuyoruz. 

 

Türkiye'nin Siyasi Geleceği

  • Muhalefet seçimde neden ve nasıl yanıldı?
  • Bu yanılgılar muhalefetin ve iktidarın seçmen sosyolojisi üzerine ne söylüyor?
  • Türkiye’nin bugünü ve yarını üzerine söylenecek ne var?
  • Yeni dönemde ne bekliyoruz?

 

Ders Programı

(24 Temmuz) Pazartesi: İştar Gözaydın
(25 Temmuz) Salı:      Ali Çarkoğlu
(26 Temmuz) Çarşamba:  Berk Esen
(27 Temmuz) Perşembe:  Evren Balta
(28 Temmuz) Cuma:      Mert Moral
(29 Temmuz) Cumartesi: Emre Erol

Emre Erol

1 programı var

Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Felsefe Tarih
Detaylar

Berk Esen

1 programı var

Detaylar

Ali Çarkoğlu

1 programı var

Detaylar

Evren Balta

1 programı var

Siyaset ve Uluslararası İlişkiler
Detaylar

İştar Gözaydın

1 programı var

Siyaset ve Uluslararası İlişkiler
Detaylar

Mert Moral

1 programı var

Detaylar

Arkhé Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Arkhe kampüsünde kendi çadırınız 3.900,00 TL
Arkhe çadırı (Yalnızca size) 4.200,00 TL
Yatakhane (6-8 kişilik) 5.200,00 TL
Konaklamasız 3.700,00 TL
Günübirlik katılım 1.600,00 TL