Kamp Süresi

14 gün

Tarih

06 - 20 Ağustos 2022

Eğitmenler

1 eğitmen

Osmanlı Türkçesi Yaz Okulu

Kamp Programı

İki hafta sürecek olan bu atölyede amacımız, alfabe ile başlayarak, adım adım basit Osmanlıca matbu metinleri okuyabilir hale gelebilmek. Programın ilk haftasında alfabe, Arap rakamları, dildeki Arapça ve Farsça unsurlar üzerine çalışmalar yapılacak. Gün içerisinde işlenecek gramer konularının yanı sıra, okuma hızımızı arttırabilmek için akşam saatlerinde basit okumalar üzerine uğraşmaya başlayacağız. İkinci hafta, Osmanlıca okuma metinleri üzerine odaklanarak, ilk hafta öğrendiğimiz okuma ve gramer bilgilerini pekiştireceğiz. 

Materyaller ve Ücret: Ders materyalleri Arkhé tarafından sağlanmaktadır, konaklama ve günlük üç öğün yemek ile beraber ödeyeceğiniz ücrete dahildir. 

Eğitmenler: M. Mücahid Dündar 

M. Mücahid Dündar

1 programı var

Detaylar

Arkhé Köyü

Şirince Köyünün eğitim vadisinde Sosyal ve Beşerî Bilimlere adanmış bağımsız bir akademik kampüs.

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde kabuğuna sığamadı ve yanda 13 dönüm bir zeytinliğe taşındı. Burada 80 kişinin birbirini rahatsız etmeden konaklayabileceği, çalışabileceği ve tartışabileceği akademik bir ortam inşa ediyoruz.

Arkaik çağ tiyatrolarını andıran bir amfimiz; üst katını yatakhane, alt katını kütüphane ve derslik olarak kullandığımız ana binamız; eski usul köy kahvelerini andıran bir yemekhanemiz hazır durumda. İnsanı kucaklayan bahçelerimiz, 150 adet zeytin ağacımız ve ufukta deniz manzarasına hâkim açık dersliğimiz var.

Hoca evlerimiz ve yel değirmenimizin inşaatına da bu yazdan sonra başlayacağız.

Kampüsün size sunacakları; başta mutlak huzur – göz alabildiğince doğa içinde, motor ve trafik gürültüsü yerine kuş ve cırcır böceği sesine uyanmanın verdiği olağanüstü his. Yanı sıra, Türkiye’nin kendi alanlarında en yetkin hocalarından alacağınız ufuk açıcı dersler ve bu dersleri takip eden sonsuz Sokratik tartışmalar.

Ve tabii karşılaşacağınız en çarpıcı manzara, yazını bir tatil beldesinde geçirmek yerine dağın başında fikir çarpıştıran heyecan verici gençler.

Şahsi Çadır (İki hafta) 2.750,00 TL
Arkhé Çadırı (İki hafta) 2.950,00 TL
Koğuş (6-8 Kişilik* İki hafta) 3.750,00 TL