Değerli Ziyaretçiler,

Arkhé Projesi olarak 2014 yılındaki kuruluşumuzdan beri felsefeden ekonomiye, siyasetten gastronomiye kadar uzanan geniş bir yelpazede yaz okulları düzenliyoruz. Bu süre zarfında köyümüzde 2022 yılı itibariyle 3000’den fazla öğrenci ağırladık ve özgür düşünmeyi teşvik ederek kaliteli tartışma ortamları kurmaya çalıştık. Yüksek akademik standartlarından ödün vermemek için Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki ayrıcalıklı kurumlarda çalışan 400’e yakın akademisyenimizi misafir ettik.

Her ne kadar 3000’den fazla insanın ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olmak bizim için mutluluk verse de salgın sürecinde çevrimiçi faaliyetlerle daha fazla kişiye ulaşabileceğimizi ve tartışma ortamlarımızı genişletebileceğimizi fark ettik. Bu doğrultuda Şirince kampüsümüzdeki bağımsız düşünmeyi teşvik eden, tartışmacı ve sorgulayıcı ortamı online’a taşımak, ulaşım engellerinin olmadığı bir topluluk oluşturmak istiyoruz.

Ekonomi odaklı olması planlanan bu topluluğun da sağlam akademik temellere oturtulabilmesi için değerli araştırmacılarımızın ve akademisyenlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Eğer siz de öğrendiklerinizi paylaşmak, araştırmalarınızı yaymak ve alanında uzman diğer birçok kişiyle tanışmak istiyorsanız bu toplulukta dersler düzenleyebilir, sunumlar gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için iletişim bilgilerinizi ve hangi konu üzerine ders vermek istediğinizi aşağıdaki forma yazmanız yeterli. Kariyerinin başlarındaki hocalarımız, doktorasını yeni almış ya da alma yolunda ilerleyen öğrenciler, ve hatta yüksek lisans öğrencilerinin sunumlarına yer vermek istiyoruz.

İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Arkhé Ekibi