Kamp Süresi

6 gün

Tarih

20 - 26 Temmuz 2023

Eğitmenler

1 eğitmen

Müzikte Minimalizm: Tekrarlamaların Büyülü Dünyası

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak ulaşımın da hızlanması ile geçen yüzyılın son çeyreğinde Çağdaş̧-İlerici veya Avangart ekolünde sınıflandırılan birçok yenilik arayışındaki besteciler batı kültürünün yanı sıra doğu kültürü ile de etkileşim içine girerek yeni bir dünya müziği oluşturmaya çalıştı.

Minimalist Müzik Nedir?
Minimalist müzik popüler, yeni, klasik ve çağdaş müzik ögelerinin başarılı bir şekilde harmanlandığı yeni ve öncü bir müziktir.

Bizler de temmuz ayının son haftasını Minimalist müziğin yarattığı belirsiz ve sabit zaman algısıyla uzatıyoruz.

Neler yapıyoruz?
Geleneksel dinleyici formundan sıyrılıp Minimalist müziğin ne olduğuna cevaplar ararken o cevapları alıyoruz.

Orkestrasyon ve renklilik hakkında sohbetler edip müzikte sürdürme ve modülasyon hakkında konuşuyoruz ve modülasyona hâkim oluyoruz.

Minimalizmin yaşam alanlarına sunduğu yalınlığın müziğin içinde yer buluşunu merak eden herkesi bekliyoruz.

ANA BAŞLIKLARIMIZ
Minimalist Müzik Nedir?
Tekrarlama ve Ritim
Orkestrasyon ve Renklilik
Sürdürme ve Modülasyon
Minimalist Müziğin Etkisi ve Özgün Yaratım
Minimalist Müziğin Dinamikleri ve İfade

Eğitmen: Siyabend R. Bayat

Koordinatörler:
Eda Tokmak
Şeyma Doğan

Siyabend R. Bayat

1 programı var

Detaylar

Arkhé Projesi - Şirince Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Kendi çadırınız 3.900,00 TL
Arkhe çadırı (Yalnızca size) 4.200,00 TL
Yatakhane (6-8 kişilik) 5.200,00 TL
Konaklamasız 3.700,00 TL
Günübirlik katılım 1.600,00 TL

*Fiyatlara üç öğün yemek ve seçili konaklama dahildir. **Fiyatlar başvuruların açıldığı tarihten kapandığı tarihe kadar değişkenlikler gösterebilir.