Sıkça Sorulan Sorular

 • Yaz okulu ücretine neler dahil?

Konaklamaya ilaveten...
-Sabah ve akşam oturumundaki dersler, bazı gecelerde tartışmalar, film gösterimleri, vb.
-Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği, çay ve su.

 • Konaklama ve yemek ihtiyacı nasıl karşılanıyor?

Konaklama, kampüsümüzdeki çadırlar ve odalarda sağlanıyor.
Arkhé Çadırı opsiyonunda size özel iki kişilik, içinde yatak olan bir çadır veriyoruz. Katılımcıların çarşaf, ince bir pike, yastık kılıfı ve yastıklarını getirmelerini rica ediyoruz.
Paylaşımlı odalarda da yatağınız ve yastığınız olacak, getirmeniz gereken çarşaf, pike ve yastık kılıfı olacak. 
Yemek ihtiyacı ise Arkhé mutfağından karşılanıyor. Hatta 2022 yılında gelen mimarlık ekibi, atölye çalışmalarıyla bize çok güzel bir taşfırın yaptı. Eğer kahve, limonata, tatlı gibi şeyler isterseniz Arkhé kampüsü içindeki Kedili Bakkal’dan alabilirsiniz.

 • Eğitimler hangi seviye için uygun? Üniversite mi, lise mi?

Eğitimlerimize hem üniversite hem lise öğrencileri katılıyor. Aksi belirtilmedikçe alana tutku duyan herkese yer vermeye çalışıyoruz. Bazı programlarımızdan önce okuma ve hazırlık listeleri atılıyor, katılımcılarımız kendilerini programa bunlarla da hazırlayabilir. 

 • Eğitimleri kim veriyor? Katılımcılar kimlerle beraber çalışıyor?

Eğitmenlerimiz program müfredatı dahilinde program organizatörleri ve danışma kurulumuzca ulaşıp davet ettiğimiz akademisyen ve profesyonellerden oluşuyor. Programlarımızda çoğu zaman doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin sunumlarına da yer veriyoruz. Siz de tezinizi, makalenizi ya da hazırladığınız bir dersi sunmak isterseniz lütfen program koordinatörü ile iletişime geçin.

 • Yaz okulu süresi ve içeriği nasıl? Okulların ana amacı nedir? 

Yaz okullarımızın çoğu 1 hafta sürüyor. Ama yine de program süresini kontrol etmenizi öneririz. Programların amacı konu hakkında edinilen bilgileri diğer katılımcılarla tartışmak, yeni alanlara uygulamak ve işbirlikleri üretmek. 

 • Arkhé’ye neden gelmeliyim?

Türkiye’de iç bunaltıcı eğitim kurumlarından bıktıysan, çevrende fındık kabuğunu doldurmayan şeylerin temcit pilavı gibi tekrar tekrar konuşulduğunu duyup fenalık geçiriyorsan, “Estetik bir kampüste hiç bulunmadım.” diyorsan Arkhé’ye gelmelisin. 

 • Daha detaylı sorular için kime ulaşabiliriz?

Organizasyon ile alakalı soruların için info@archeprojesi.com adresine mail atabilir, 0850 242 49 95 numaralı telefondan bize ulaşabilirsin. Bir program ile alakalı bir sorun varsa lütfen program sayfası altındaki koordinatör iletişim bilgilerini tercih et.

 • Arkhé’de bir gün nasıl geçer?

Sabah uyanıp keyifli bir kahvaltı ettikten sonra derslere başlıyoruz. Sabah serinliğinde ders yapıp öğle sıcağına gelince ara veriyoruz. Öğle aralarında katılımcılar zamanını dilediğince geçirebilir. Akşamüstü serinliğini yakalayınca tekrar derslere başlıyoruz, akşam yemeğiyle bitiriyoruz. Genelde günde 6 saat ders ve tartışmalarla geçiyor; diğer zamanlarda katılımcılar kampüs etkinlikleriyle, kitap okuyarak ya da muhabbet ederek vakit geçiriyor. Gezi günlerinde ise genelde bir antik kente gidiyor, orayı gezdikten sonra denize yol alıyoruz.

 • Katılımcılardan beklentileriniz neler?

Arkhé’nin korunması gereken bir alan olduğu anlayışıyla hareket etmeleri.
Hem fiziksel hem sosyal olarak. Kavga, gürültü, dedikodu istemiyoruz. Üniversitelerde kaçtığımız boş muhabbetten ve lüzumsuz konulardan uzak kalmak istiyoruz.

 • Başvuru süreci nasıl işliyor?

Adım 1: Başvuracağın kampı archeprojesi.com/gelecek-programlar‘da bul. “Bu Kampa Başvur”a bas ve başvuru formunu doldur. Başvurun kabul edilirse kaydını kesinleştirmen için yapman gerekenleri anlatan bir mail göndereceğiz. Mail adresini kontrol etmeyi unutma. 

Adım 2: Bu mailde ödeme ile ilgili bilmen gereken her şey yazıyor olacak. Ödeme sürecindeki adımlar (Bakınız: Ödemeyi nasıl yapacağım?) tamamlandığında kaydın tamamlanmış olacak. Hemen ardından yaz okuluyla alakalı detaylı bilgileri içeren bir mail alacaksın.

 • Ödemeyi nasıl yapacağım?

Başvurunun kabul edildiğini bildiren maili aldıktan sonra erken kayıt indiriminden yararlanmak ve sınırlı sayıdaki kontenjan dolmadan kaydını kesinleştirmek için kaparo (Konaklama seçeneği ücretinin yarısı) göndermen gerekiyor. Kaparoyu kredi kartı ile ödemek istersen ödeme linki, banka hesabına göndermek istersen isim ve IBAN mailde yer alıyor olacak. Kaporayı ödedikten sonra dekontu info@archeprojesi.com adresine mail atabilirsin.

Ödemen bize ulaştığında kaydın kesinleşmiş olacak. Program ücretinin kalanını yine aynı yöntemlerle tamamlayabilirsin.

Kaydını kesinleştirmen oldukça mühim çünkü geçmiş programlarda başvuru yaptıktan sonra gelmeyen katılımcılar bize büyük zorluklar yaşattı.

 • İade süreci

 • Soruna cevap bulamadıysan lütfen bize ulaş!

Mail adresimiz: info@archeprojesi.com
Telefon numarası ve WhatsApp hattı:
0850 242 49 95