Sıkça Sorulan Sorular

 

 • Yaz okulları ücretli mi?

Yaz okullarımız ücretli. Bazılarının ücreti farklı olmakla birlikte birçok okulumuzun haftalık ücreti şu şekilde:

 Şahsi Çadır

 1.400,00 TL

 Arkhe Çadırı

 1.500,00 TL

 Koğuş (6-8 Kişilik)

 1.950,00 TL

 Yalnız Katılım (Şirince'de bir otel ile anlaşmak isterseniz)

 950,00 TL

 

 • Yaz okulu ücretine dahil olan servisler neler?

Ücret içerisine yaz okulu boyunca sabah kahvaltısı, ders aralarında öğle yemeği ve akşam yemeği dahil. Aynı zamanda konakladığınız süre boyunca çay ve su da dahil. 

 

 • Konaklama ve yemek ihtiyacı nasıl karşılanıyor?

Konaklama, kampüsümüzdeki çadırlar ve odalarda sağlanıyor.
Arkhé Çadırı opsiyonunda çadır ve içinde bir yatak sağlıyoruz. Katılımcıların hijyenik sebeplerle kendi çarşaf ve yastıklarını getirmelerini rica ediyoruz.
Paylaşımlı odalarda da yatağınız size sağlanacak, getirmeniz gereken yastık ve çarşaf olacak. 
Yemek ihtiyacı ise Arkhé mutfağından karşılanıyor. Hatta 2022 yılında gelen mimarlık ekibi atölyelerinin bir parçası olarak bizlere çok güzel bir taşfırın yaptı. Eğer kahve, tatlı, limonata gibi farklı bir şeyler isterseniz Arkhé kampüsümüz içindeki Kedili Bakkal’dan temin edebilirsiniz.

 

 • Eğitimler hangi seviye için uygun? Üniversite mi lise mi?

Eğitimlerimize hem üniversite hem lise öğrencileri katılmaktadır. Aksi belirtilmedikçe alana tutku duyan herkese yer vermeye çalışıyoruz. Çoğu programımızdan önce okuma ve hazırlık listeleri atılıyor, katılımcılarımız kendilerini bunlarla da programa hazırlayabilir. 

 

 • Eğitimleri kim veriyor? Katılımcılar kimlerle beraber çalışıyor?

Eğitmenlerimiz program müfredatı dahilinde program organizatörleri ve danışma kurulumuzca ulaşıp davet ettiğimiz akademisyen ve profesyonellerden oluşuyor. Programlarımızda çoğu zaman doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin sunumlarına da yer veriyoruz. Siz de tezinizi, makalenizi ya da hazırladığınız bir dersi sunmak isterseniz lütfen program koordinatörü ile iletişime geçin.

 

 • Yaz okulu süresi ve içeriği nasıl? Okulların ana amacı nedir? 

Yaz okullarımızın çoğu 1 hafta sürüyor. Ama yine de program süresini kontrol etmenizi öneririz. Programların amacı konu hakkında edinilen bilgileri diğer katılımcılarla tartışmak, yeni alanlara uygulamak ve işbirlikleri üretmek. 

 

 • Arkhé’ye neden gelmeliyim?

Türkiye’de iç bunaltıcı eğitim kurumlarından bıktıysan, çevrende fındık kabuğunu doldurmayan şeylerin temcit pilavı gibi tekrar tekrar konuşulduğunu duyup fenalık geçiriyorsan, “Estetik bir kampüste hiç bulunmadım.” diyorsan Arkhé’ye gelmelisin. 

 

 • Daha detaylı sorular için kime ulaşabiliriz?

Organizasyon ile alakalı soruların için info@archeprojesi.com adresine mail atabilir, 0850 242 49 95 numaralı telefondan bize ulaşabilirsin. Bir program ile alakalı bir sorun varsa lütfen program sayfası altındaki koordinatör iletişim bilgilerini tercih et.

 

 • Arkhé’de bir gün nasıl geçer?

Sabah uyanıp keyifli bir kahvaltı ettikten sonra derslere başlıyoruz. Sabah serinliğinde ders yapıp öğle sıcağına gelince ara veriyoruz. Öğle aralarında katılımcılar zamanını dilediğince geçirebilir. Akşamüstü serinliğini yakalayınca tekrar derslere başlıyoruz, akşam yemeğiyle bitiriyoruz. Genelde günde 6 saat ders ve tartışmalarla geçiyor; diğer zamanlarda katılımcılar kampüs etkinlikleriyle, kitap okuyarak ya da muhabbet ederek vakit geçiriyor. Gezi günlerinde ise genelde bir antik kente gidiyor, orayı gezdikten sonra denize yol alıyoruz.

 

 • Katılımcılardan beklentileriniz neler?

Arkhé’nin korunması gereken bir alan olduğu anlayışıyla hareket etmeleri.
Hem fiziksel hem sosyal olarak. Kavga, gürültü, dedikodu istemiyoruz. Üniversitelerde kaçtığımız boş muhabbetten ve lüzumsuz konulardan uzak kalmak istiyoruz.

 

 • Başvuru süreci nasıl işliyor?

Adım 1: Başvuracağın kampı archeprojesi.com ‘da bul. “Bu Kampa Başvur”a bas ve başvuru formunu doldur. Başvurun kabul edilirse kaydını kesinleştirmen için yapman gerekenleri anlatan bir mail göndereceğiz. Mail adresini kontrol etmeyi unutma. 

Adım 2: Bu mailde ödeme ile ilgili bilmen gereken her şey yazıyor olacak. Ödeme sürecindeki adımlar (Bakınız: Ödemeyi nasıl yapacağım?) tamamlandığında kaydın tamamlanmış olacak. Hemen ardından okuma listeleri ve yaz okuluyla alakalı detaylı bilgileri içeren bir mail alacaksın.

 

 • Ödemeyi nasıl yapacağım?

Başvurunun kabul edildiğini bildiren maili aldıktan sonra erken kayıt indiriminden yararlanmak ve sınırlı sayıdaki kontenjan dolmadan kaydını kesinleştirmek için kaparo (Konaklama seçeneği ücretinin üçte biri) göndermen gerekiyor. Kaporayı kredi kartı ile ödemek istersen ödeme linki, banka hesabına göndermek istersen isim ve IBAN mailde yer alıyor olacak. Kaporayı ödedikten sonra dekontu info@archeprojesi.com adresine mail atabilirsin.

Ödemen bize ulaştığında kaydın kesinleşmiş olacak. Program ücretinin kalanını yine aynı hesaba yatırabilirsin veya yaz okulu başlangıcında bize elden teslim edebilirsin. 

Kaydını kesinleştirmen oldukça mühim çünkü geçmiş programlarda başvuru yaptıktan sonra gelmeyen katılımcılar bize büyük zorluklar yaşattı.

 

 • İade süreci

Arkheden kaynaklanmayan sebeplerden iptallerde programa 15 günden az kalmışsa iade yapılmaz. 15-30 gün arasında 50%, 30 gün ve öncesinde yapılan iptallerde 100% geri ödeme yapılır. Mücbir sebep durumlarında durum özelinde değerlendirmeler yapılabilir.

 

 • Soruna cevap bulamadıysan lütfen bize ulaş!

Mail Adresimiz: info@archeprojesi.com 
Telefon Numarası:
0850 242 49 95