Kamp Süresi

5 gün

Tarih

25 - 30 Temmuz 2023

Eğitmenler

6 eğitmen

İş Dünyası İçin Yapay Zeka Araçları ve Sürdürülebilirlik Atölyesi

Hedef Kitle: Yapay zekâyı iş hayatlarına dahil etmek isteyen çalışanlar, yöneticiler, öğrenciler, işletmeler ve kurumlar.

Atölye Detayları: Nvidia’nın CEO’su Jensen Huang bir yandan müjdeledi bir yandan uyardı, yapay zekanın ‘iPhone anı’ geldi çattı. Hayatın her alanını dönüştürmeye başladığı gibi iş dünyasını da hızla dönüştürmeye başladı ChatGPT gibi yapay zekâ araçları.

İş dünyası bu büyük dönüşümün eşiğindeyken erken davranıp çalışma alışkanlıklarına yapay zekâ araçlarını entegre edebilenler bu dönüşüme ortak olacak, eski çalışma alışkanlıklarında mahsur kalanlar ise bu büyük dönüşümü uzaktan izlemek zorunda kalacak.

Ancak iş dünyasındaki hareketlilik yapay zekâ araçları ile sınırlı değil. Bir yandan iş dünyası yapay zeka araçları ile dönüşürken, bir yandan da iş dünyası sakinlerinin sürdürebilirlik bilinci yükseliyor. Yapay zeka araçları çalışmanın şekillerini dönüştürürken sürdürebilirlik bilinci çalışmanın amaçlarını değiştiriyor. Bu iki büyük ölçekteki dönüşümün denk gelmesinde heyecan verici olan şu: Yapay zeka araçlarının iş dünyasında yaratacağı dönüşüme sürdürebilirlik bilinci ile yön verilebilir.

Eğer siz de iş dünyasının yapay zeka araçları dönüşümün seyirci kalmak istemiyor ve bu dönüşüme sürdürebilirlik bilinci ile yön verilmesi fikrinden heyecan duyuyorsanız 26-30 Temmuz tarihli atölyemize davetlisiniz! Amacımız hep birlikte yapay zekâ araçlarının iş hayatını dönüştürmesine öncü olmak ve bu dönüşümü yükselen sürdürebilirlik bilinci ile harmanlamak. Çalışma alışkanlıklarınızı yapay zekanın gücüyle, sürdürebilir bir dünya için dönüştürmek niyetiyle sizi bu atölyeye davet etmekten heyecan duyuyoruz.

Peki Arkhe Projesinin Şirince’deki arazisinde düzenleyeceğimiz atölyemizde sizi tam olarak ne mi bekliyor? Atölyemizde yapay zekâ araçlarını kullanarak çalışma alışkanlıklarınızı sürdürebilir bir dünya için nasıl dönüştürebileceğinizi, örnekler eşliğinde, yapay zekâ dünyasının önde gelen uzmanlarından öğrenme fırsatı bulacaksınız. Atölye programımız aşağıdaki şekildedir:

26 Temmuz: Yapay zekâ araçlarının iş dünyasındaki yeri

Eğitmen: Ben Goertzel

27 Temmuz: Yapay zekâ araçlarının şahsi asistanınız olarak kullanılması

Eğitmenler: Uğur Özker (IBM), Selcan Çatal

28 Temmuz: Medya yaratımı için yapay zekâ araçlarını kullanma teknikleri, Proje yönetimini yapay zekâ araçları ile dönüştürmek, Sibernetik yararlı teknoloji ve kodlamanın oldugu gelecek dunya potansiyel etkileri

Eğitmenler: Noyan Alperen İdin, Barış Dinçer (Sibernetik ile Proje Yönetimi)

29 Temmuz: Yapay zeka etiği, veri gizliliği ve sürdürebilirlik

Eğitmen: Selcan Çatal

30 Temmuz: Sürdürebilirlik, veri güvenliği ve yapay zekâ araçları

Eğitmen: Aysu Keçeci

Atölyemizin birinci günü sizi Ben Goertzel ile çevrimiçi de olsa bir araya getirecek olmaktan ayrı bir heyecan duyuyoruz. Yapay zekâ dünyasının öncü isimlerinden Ben Goertzel, eğitim kampımız başlamadan önce Ben Goertzel’in şahsi websitesine ve CEO’su ve Baş Bilim İnsanı olduğu SingularityNET şirketinin websitesine göz atmanızı öneririz.

Ancak atölyemizde sizi bekleyen tek şey yapay zekâ araçları nasıl kullanacağınızı öğrenmek değil.
Tutkulu ve hevesli akranlarınız öğrenme deneyiminizi eşlik edecekler. Gün içinde güncel yapay zekâ araçlarını öğrendiğiniz insanlar ile akşamları keyifle sohbet edecek ve beş gün komşu olacaksınız. Bir yandan yapay zekâ ile alışkanlıklarınızı dönüştürürken, bir yandan da yapay zekânın dönüştürücü gücüne meraklı bireylerle tanışacak ve dostluklar kuracaksınız.

Arkhé Projesi’nin huzurlu atmosferi öğrenme deneyiminize ev sahipliği yapacak. Daha konforlu bir beş gün için Kayserkaya Dağ Evleri’nde daha maceralı bir beş gün içinse Arkhé Projesi’nin arazisinde konaklamayı seçebilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, Şirince’de, günlük hayatın koşuşturmacasından uzakta sizin için önemli olan konulara odaklanma şansına sahip olacaksınız. Yanı başınızda ise dünyanın yedi harikasından biri olan Efes Artemis Tapınağı ve Türkiye'nin önemli antik kalıntılarından Priene antik kenti olacak. Program öncesi veya sonrası çevreye bir göz atmanızı öneririz.

Kısacası atölyemizde, benzeri olmayan bir dönüştürücü deneyim yaratmak için ‘networking’ ve ‘retreat’ kavramlarını birleştiriyoruz. Atölyemizden ayrılırken hem yapay zekâ araçlarını yüksek verimlilikle kullanan hem yeni insanlar tanımış hem de dinlenmiş biri olacaksınız. Deneyiminizi daha derinleştirmek için iş arkadaşlarınız veya çalışanlarınız ile birlikte atölyemize katılabilirsiniz.

Grup veya kurumsal başvurularınız için lütfen bizimle iletişime geçin.
Yapay zekâ araçlarının iş dünyasının dönüştürmesine seyirci kalmayın. 26-30 Temmuz tarihlerinde Uygulamalı Atölye'de bize katılın ve siz de kendinizi yapay zekâ araçları ile dönüştürün!

İletişim:
Serdar Çelikus
05546775353

R. Cemre Uçar
05432014196

Ben Goertzel

1 programı var

Detaylar

Uğur Özker

1 programı var

Detaylar

Selcan Çatal

1 programı var

Detaylar

Noyan Alperen İdin

1 programı var

Detaylar

Barış Dinçer

1 programı var

Detaylar

Aysu Keçeci

1 programı var

Detaylar

Arkhé Projesi - Şirince Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Kayserkaya Dağ Evleri (2 kişilik oda) 7.500,00 TL
Kendi çadırınız 4.700,00 TL
Arkhe çadırı (Yalnızca size) 4.900,00 TL
Yatakhane (6-8 kişilik) 5.900,00 TL
Konaklamasız 4.400,00 TL
Günübirlik katılım 1.900,00 TL

*Fiyatlara üç öğün yemek ve seçili konaklama dahildir. **Fiyatlar başvuruların açıldığı tarihten kapandığı tarihe kadar değişkenlikler gösterebilir.