Sila Darville

 Türk kemancı Dr. Sila Darville, İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Minnesota Üniversitesi ve Texas Tech Üniversitesi'nden mezun oldu. Aralarında Rotary Kulübü Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması’nın da olduğu pek çok yarışmada yer aldı ve çeşitli ödüller kazandı. Bunlardan bazıları: Türk Eğitim Vakfı Üstün Başarı Ödülü; Perşembe Müzikali Genç Sanatçı Burs Yarışması ve Schubert Kulübü Burs Yarışması. 

Dr. Darville, Lubbock Senfoni Orkestrası ve başlıca ikinci olarak Bale Lubbock, Lubbock Moonlight Musicals, Amarillo Senfoni, Midland Senfoni, La Crosse Senfoni, Paducah Senfoni Orkestrası ve Louisville Orkestrası dahil olmak üzere birçok Senfonik Orkestra ile sahne aldı. 

En son Kentucky bestecisi Joe Levin'in EKU (Eastern Kentucky University) öğretim üyeleriyle birlikte ticari bir oda müziği kaydını tamamladı. Bir EKU öğretim üyesi olarak, Tennessee Üniversitesi 2020 Keman Sempozyumu, Kentucky All State Orchestra ve Kentucky Music Educators Association'da konuk öğretmen ve klinisyen olarak EKU'yu ulusal ve bölgesel olarak temsil etti.