Koray Kırmızısakal

Koray Kırmızısakal, Marmara Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisansını İletişim Bilimleri alanında yine Marmara Üniversitesi'nde yapmıştır. Doktora derecesini ise Fredric Jameson’ın ütopyacı yorumsama modelini kullanarak yazdığı "Mars Üçlemesi'nde Devrim ve Ütopya" başlıklı teziyle Kocaeli Üniversitesi'nden almıştır. Üsküdar Üniversitesi’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Ayrıca, terrabayt.com dijital dergisinin kurucuları arasında yer almaktadır ve dergide editörlük, yazarlık, çevirmenlik ve podcast sunuculuğu gibi çeşitli görevleri üstlenmektedir. Birikim, k24, e-skop, sosyalbilimler, adhoc gibi dergilerde yazıları bulunmaktadır. İlgi alanları arasında kültürel çalışmalar, eleştirel teori, modern edebiyat, yeni medya, dijital kültür ve memler bulunmaktadır.

Terrabayt

Terrabayt 2020 Ocak ayında Dr. Öznur Karakaş ve Dr. Koray Kırmızısakal tarafından kurulmuş olan dijital bir dergidir. Kurulduğu yıla tekabül eden pandemi gündemini bilimsel ve düşünsel açıdan ele alan çeviri ve orijinal yazılarla Türkiye’de entellektüel üretime katkıda sunmuştur. Dergi bünyesinde kültür, sanat, düşünce ve bilim & teknoloji alanlarında çevir, orijinal yazılar ve podcast’lar yer almaktadır.