Hüma Ünsal Zeybek

Merhaba ben Hüma Zeybek, 5 Ocak 1983 İstanbul doğumluyum. Okuduğum okulların, aldığım eğitimlerin, diploma ve sertifikaların ötesinde bir Hüma olarak var olmayı önemsemekle birlikte benim bu noktaya gelmeme vesile oldukları için de akademik sürecime ve bana katkı sunan tüm öğretmenlerime hürmet duyuyorum. 

Rumeli ve Kuzey Afrika’dan oluşan genetik bir mozaiğe sahip olmam, ailemin farklı coğrafyalardan gelerek İzmir’i yurt edinmeleri ve büyürken deneyimlediğim rengarenk kültür çeşitliliği küçük yaşlardan itibaren beni kadim bilgi ve öğretiler ile ilgili arayışlara itti. Bu arayış 2007 yılından bu zamana kadar yurt içinde ve dışında sayısız eğitime, kişisel gelişim seminerlerine, psikoloji workshoplarına, kadın çemberlerine katılmama vesile oldu. Başlangıçta İngilizce öğretmeni, ardından kurumsal eğitmen kimliği ile başladığım eğitmenlik yolculuğum, tüm biriktirdiklerimi başka kadınlarla da paylaşmaya niyet ederek devam etti. Bu niyet; kendi tasarlamış olduğum eğitim içeriklerini doğurdu. 2019 yılından beridir de düzenli olarak, kadınların yargısız alanda kalıp birbirlerini dinledikleri, paylaştıkları, birbirlerinden öğrendikleri, kız kardeşlik ruhunu en derinden hissettikleri kadın çemberlerinin kolaylaştırıcılığını yapmaktayım. 

Ben, Hüma; merakımı çeken, ruhumun aktığı her konuda öğrenmeyi, anlatmayı ve paylaşmayı seviyorum. 

Kadın değişirse dünyanın da değişeceğine, kadınların geçmiş ve gelecek arasında köprü olduğuna, gelecek nesillerin özgün ve özgür bireyler olabilmesi için biz kadınların yepyeni hikayeler yazması gerektiğine inanıyorum. Hayat ve ölüm eşlikçisiyim. Kadınların her defasında öldükleri yerden, kendilerini yeniden doğurmalarına eşlik ediyorum.