Ali Naki Gündoğdu

https://www.instagram.com/kadimbilgelikatolyesi/?hl=en

Kadim Bilgelik Atölyesi, Özgür Üniversite

Bektaşi Erkanı, Söz ve Mana Geleneği

Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Felsefe & Psikoloji eğitimi gördü.

1998-2003 yılları arasında Bilim Felsefecisi ve Matematikçi M.Yılmaz Öner ile Fizik & Felsefe alanında (Master/Doktora) çalıştı. Özgür Üniversite (Türkiye Ortadoğu Forumu Vakfı) bünyesinde Kadim İrfan Öğretileri ve Felsefe üstüne dersler verdi.

Bir dönem Bursa Devlet Tiyatrosu'nda "Neyzen Sanatçı" olarak çalıştı. Çalışmalarını poetik felsefe, müzik, kadim bilgelik üstüne yürüten Ali Naki Gündoğdu ayrıca birçok filmin ve tiyatro oyununun müziklerini yapmıştır. Tanıtım Videosu

Senelerdir bulunduğu Konya Şeb-i Aruz başta olmak üzere bir çok yerde sazı ile alan tutan ve anadoluda dervişliğe gönül vermiş veya bu yolu arayan herkesin tanıdığı ve saygı duyduğu büyüğümüz. Gerçek bir kalenderi ruha sahip, Cem halkalarında Divan-ı Kebir’i elden ele dolaştırarak, sohbetlerde konulara bağlantılı deyişler söyleyerek bir anlamda bu geleneğin ecdadına kanallık yapmakta. Alevi Bektaşi anlatısının esoterik doktrinine çok hakim ve bunu diğer bilgelik gelenekleri ile bağlantılar kurarak yaptığı anlatılarda “zevk eden” bir üstad. “Eyvallah, aşkolsun, hü” sık sık kullandığı kelimeler arasında. Kendisi burada kullandığımız anlamında dervişliği yaşayan tanıma fırsatı bulduğum en hakiki insan. Kendisi gerçekten gönüllerde yaşayan biri, nasıl kelimelere dökülebileceğini bilmiyorum. Ama kampın bir bakımdan bu anlatılması güç insaniyetin herkesin kendi için yaşayıp paylaşılabilmesi olduğuna da inanmaktayım.

Müzikal anlamdaki alan tutuculuğunu bu videoda zevk edebilirsiniz..