Arkhe Projesi Podcast

Sunucu

Arkhe Projesi

Arkhe Projesi dahilinde yapılan ders, söyleşi ve online aktivitelerin podcast formatında yayınlandığı kanal.

EP 3·27 Haz 2020·00:51:26

Dr. Anıl Aba ile Kapitalist Sistemin Sorunları Üzerine

Amerika Birleşik Devletleri'nde artan gelir eşitsizliği sonucunda toplum, toplam servetin yarısından fazlasına sahip olan %1'lik kesim ve diğerleri, yani %99'luk kesim olarak ikiye ayrıldı. 2011 yılı Eylül ayı itibarı ile halk duruma tepki göstermek için gösteriler yaptı ve bu gösterilerin sloganı "Biz %99'uz" idi. Bugün bu adaletsiz gelir dağılımı sadece ABD'nin değil, dünyamızın sorunudur. Biz bu dünyayı anlamayı ve değiştirmeyi talep ediyoruz. %99 için Ekonomi kanalına hoşgeldiniz ve burada sizler için ekonomi konuşacağız.

Bu bölümde Dr. Anıl Aba ile kapitalist sistemin mevcut sorunlarına ve geleceğine dair konuşuyoruz.

Spotify: https://open.spotify.com/show/4uONdMr...

İletişim: 99icinekonomi@gmail.com

EP 2·25 Haz 2020·00:17:35

Pelin Baykan - Anlatan Eller Arkhe Sosyal Fayda Akademisi - Sosyal Girişimcilik Söyleşileri #2

Arkhe Sosyal Fayda Akademisi - Sosyal Girişimcilik Söyleşileri #2 Arkhe Sosyal Girişimcilik Söyleşileri serisinin ikinci bölümünde Anlatan Eller sosyal girişiminin kurucusu Pelin Baykan’ı konuk ettik.

Pelin Öğretmen, temelini Youtube üzerinden Türkçe işaret diliyle matematik derleri vermeye başlayarak attığı projesini sürdürülebilir bir iş modeline dönüştürerek Türkiye’deki binlerce sağır bireyin eğitimine destek oldu. Kurulduğu günden beri, sağır bireylere yönelik eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırma amacıyla çok büyük bir fayda yaratan Anlatan Eller, ülkemizde Sosyal Girişimcilik alanında bir çok ödülün de sahibi oldu. Sessiz matematiğin öğretmeni Pelin Baykan ile bu projenin çıkış noktasını, arkasındaki hikayeyi ve Türkiye’deki sosyal girişimcilik ekosistemini konuştuk.

Çok keyifli geçen bu söyleşimizi Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz. www.archeprojesi.com

EP 1·13 Haz 2020·00:22:29

Arkhe Sosyal Fayda Akademisi - Sosyal Girişimcilik Söyleşileri #1

Sosyal Fayda akademimizin bir parçası olan sosyal girişimcilik söyleşilerimizin ilkini E- Bursum platformunun kurucusu Mesut Keskin ile gerçekleştirdik. Kurulduğu günden bu yana geçen 3 yıl içerisinde, Türkiye’nin en büyük burs platformuna dönüşerek, Türkiye’deki gençlere 10000’nin üzerinde burs imkanı sağlayan bu platformun kuruluş hikayesini ve sağladığı sosyal faydayı konuştuk. Mesut Keskin’in girişimcilik alanındaki kişisel tecrübelerini ve görüşlerini de paylaştığı bu keyifli, ilham dolu söyleşiye YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz. Programı hazırlayan Arkhe aşığı Alper Güven'e teşekkürler. Bu konuların işleneceği Sosyal Girişimcilik Yaz Okulu ve tüm yaz okullarımızı görmek için: www.archeprojesi.com