Melis Yüceer

Lise eğitimimi İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde tamamlayıp üniversite eğitimine Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Lisans programında devam etmiştir.
Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi programında yüksek lisansına tam burslu olarak devam etmiştir. Yüksek lisans eğitimi boyunca Özyeğin Üniversitesi’nin psikoterapi hizmeti sunduğu merkezinde terapist olarak birey, çift ve aileler ile çalışmış; Özyegin Üniversitesi'nde üç sene boyunca Araştırma ve Öğretim asistanlığı görevini yürütmüştür.
Tez çalışmasını Türkiye Ermenilerinin partner seçme deneyimleri üzerine tamamlamıştır. Yüksek Lisans programı dahilinde aldığı Sistemik Yaklaşım eğitim ve süpervizyonların yanısıra EMDR eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamıştır. Çift terapisinde uzmanlığını derinleştirmek amacıyla Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık ve ilgi alanları arasında bireylerle depresyon, kaygı ve anksiyete, travma sonrası stress bozuklukları, kayıp ve yas, sosyal ilişkilerde problemler gibi konuları, çiftlerle ise iletişim problemleri, cinsel problemler, yüksek çatışma, köken aileler ile ilişki zorlukları, ortak ebeveynlik, ve aldatma konularını çalışmaktadır. Akademik araştırma ve çalışmalarını da özelilkle bu alanlarda sürdürmektedir.