Burçin Yıldırım

İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimini tamamladı, lisans eğitimi sırasında Hollanda Eindhoven Teknik Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak bulundu. 2007 yılında tamamladığı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Programı’ndaki yüksek lisans eğitimi süresince çeşitli mimari ofislerde mesleki çalışmalarını sürdürdü.

Çeşitli ulusal ve uluslararası ölçekli yarışmalarda ödüller aldı, ulusal ve uluslararası mimarlık seçkilerine dahil oldu. 2015 senesi Arkitera 40 Yaş Altı Genç Mimar Ödülü'nü aldı. 13. Venedik Mimarlık Bienali’nde Dünyanın En Başarılı Genç Mimarları Seçkisi’nde yer aldı. 2008-2012 yılları arasında Betonart mimarlık dergisinin yayın kurulunda yer aldı. Osmangazi Üniversitesi’nde stüdyo yürütücülüğü yaptı. Mimari fotoğrafları, uluslararası birçok dergi ve kitapta yayımlandı.

2007’den itibaren iki ortağı ile birlikte yürüttüğü PAB Mimarlık'ta mimari üretimine devam ediyor. PAB Mimarlık çatısı altında, pek çok aktörün paydaş olduğu pabedu grubu ile eğitim mekanları üzerine çok disiplinli araştırma çalışmaları yürütmektedir.