Kamp Süresi

1 Hafta

Tarih

Ağustos 2021

Sinema Kampı

Sinema anlatır mı gösterir mi? Ses, imge ve sembollerin düzenini kateden bu olağanüstü sanat izleyici üzerindeki muazzam etkisini neye borçludur? Film, dizi ve video arasındaki yapısal ve teknik farklar nelerdir? Tarihte ilk defa sinema salonlarında gösteren film sanatı televizyon ve dijital platformlara dek uzanan serüveni boyunca ne tip değişiklere uğramıştır?

Bu kampta bu tarz sorulara cevap arayan, sinema üzerine ve sinema üzerinden geliştirilen felsefi düşünceyi tartışmanın yanı sıra, teknik meseleleri uygulamalı olarak ele alan oturumlar düzenleyerek teori, teknik ve pratiği bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Sinema üzerine düşünen felsefeciler, sinema eleştirmenleri ve sinema ile video teknisyenle ile birlikte Şirince’de bir hafta geçirmek isterseniz….

2021 yazında gerçekleşecek bu kampımızın tarihi, eğitmen listesi, ders programı ve ücretleri yakın bir zamanda duyurulacaktır. Kamplarımız hakkında gelişmelerden haberdar olmak ve erken kayıt indirimlerinden faydalanmak için mail listemize kayıt olabilirsiniz.

https://forms.gle/ATzNTi6ENc3vgxev9

Arkhe Köyü