Tarih

01 Temmuz 2021

Caz Yaz Okulu

Caza etraflıca bir giriş niteliğinde kurguladığımız kampımız cazı tarihsel, teorik ve kültürel açılardan incelemeyi amaçlıyor. Kampımızda 20. Yüzyılın başlarında sokaklardan taşan, Afro-Amerikan ritimleri ve Avrupa armonisinin harmanlanması ile oluşan caz müziğin niteliği, gelişimi, değişimi, ve sosyal etkilerini ele alacağız.  

Başlıca ders konularımız: cazı anlama ve dinleme, cazda ritim yapısı, akor yapıları ve doğaçlama, caz prodüktörlüğü ve caz eğitimi, Türkiye’de caz kulübü işletmek, caz tarihi ve akımları… Derslerimizde eser analizleri aracılığıyla sıradan bir dinleyici olmaktan çıkıp eser yapısı ve felsefesini anlamayı öğreneceğiz. Bunun yanı sıra, müzik işletmeciliği ve plakçılık konularında uzman eğitmenlerle buluşacak, müzik kariyerleri hakkında söyleşiler yapacağız. 

Kampa katılım için müzik aleti çalıyor olmanız veya nota bilgisi şart değildir. Derslerde doğrudan uygulamalı eğitim verilmeyecektir. Diğer kamplarımızda olduğu gibi her seviyeden katılımcıyı bir araya getirerek birlikte öğrenme ve paylaşım deneyimini amaçlıyoruz.

Caz teorisi derslerimizde anlatım eğitmen tarafından enstrüman aracılığıyla yapılabilir. Eğer enstrüman çalıyorsanız yanınızda getirebilirsiniz. Böylece diğer katılımcılar ve eğitmenlerle jam session düzenleyebilir, pratik yapabilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Derslerde işlediğimiz konuları eserlerle bağdaştırmak ve içselleştirmek amacıyla birçok caz standartı dinleyeceğiz, bu yüzden kulaklık getirmenizi rica ediyoruz. Eğitmenlerimizin sizinle paylaşacağı eserleri yüksek kalitede dinleyebilmeniz bizim için oldukça önemli.

Arkhé Köyü
Şahsi Çadır1350 TL
Arkhe Çadırı1450 TL
Paylaşımlı Oda1650 TL
Tek Kişilik Oda2850 TL
Çift Kişilik Oda3750 TL