Kamp Süresi

7 gün

Tarih

03 - 10 Eylül 2023

Eğitmenler

3 eğitmen

BLOCKCHAIN HUKUK

HUKUK

Blockchain teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte, bu alanda ortaya çıkan hukuki açıkların  kapatılması ve gelecekteki potansiyelin hukuki açıdan güvence altına alınması konusunda  blockchain konusuna hakim hukukçulara olan ihtiyaç giderek artmaktadır. Bu kamp, blockchain ve kripto para teknolojisinin hukuki boyutlarını ele alarak, katılımcılara bu alanda  bilgi sahibi olma ve yetkinlik kazanma fırsatı sunmaktadır.

Günümüzde blockchain ve kripto para teknolojileri hızla gelişen ve yaygınlaşan alanlardır. Ancak, bu teknolojilerin hukuki normlarla nasıl uyumlu hale getirileceği ve gelecekte nasıl  regüle edileceği önemli bir sorundur. Hukuk Kampı, bu sorunları derinlemesine inceleyerek  katılımcıların bilinçli bir şekilde hareket etmelerini hedeflemektedir.  

Kamp süresince, blockchain ve kripto para teknolojilerinin güncel kullanımı ve gelecekteki  potansiyeli üzerine dersler ve tartışmalar gerçekleştirilecektir. Ayrıca, devletlerin ve yasa  düzenleyicilerin kripto para kullanıcılarını korumak için alması gereken adımlar konusunda  bilgi paylaşımı yapılacaktır. Akşam oturumları ise katılımcıların bir araya gelerek deneyimlerini paylaşabileceği ve keyifli söyleşilere katılabileceği bir platform sağlayacaktır.

Hukuk Kampı, blockchain ve kripto para teknolojilerinin hukuki boyutlarını anlamak isteyen herkesi bir araya getirecek temel kamplardan biridir. Bu kamp sayesinde, katılımcılar güncel gelişmeleri takip edebilir, hukuki düzenlemelerin nasıl şekillendiğini öğrenebilir ve gelecekte bu teknolojilerin nasıl kullanılabileceği konusunda kapsamlı bir perspektif elde edebilirler. Burada hem alanında uzman eğitmenlerden bilgi alacak hem de sektördeki diğer profesyonellerle etkileşimde bulunma fırsatı yakalayacaksınız.  

Eğitmenler:
Oğuz Evren Kılıç
Ece Ildır
Burak Mercan

Ece Ildır

1 programı var

Ekonomi
Detaylar

Oğuz Evren Kılıç

1 programı var

Detaylar

Burak Mercan

1 programı var

Detaylar

Arkhé Projesi - Şirince Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Kayserkaya Dağ Evleri kendi çadırınız (Kişi başı, 1 hafta) 6.600,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 3 kişilik çadır (Kişi başı, 1 hafta) 7.200,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 6 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 9.000,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 5 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 9.600,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 4 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 10.800,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 3 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 12.000,00 TL
Arkhe Kampüsünde Kendi çadırınız 5.700,00 TL
Arkhe çadırı (Yalnızca size) 6.000,00 TL

*Fiyatlara üç öğün yemek ve seçili konaklama dahildir. **Fiyatlar başvuruların açıldığı tarihten kapandığı tarihe kadar değişkenlikler gösterebilir.