Kamp Süresi

7 gün

Tarih

03 - 10 Eylül 2023

Eğitmenler

4 eğitmen

BLOCKCHAIN 102 + WEB 3.0

BLOCKCHAIN 102

Blockchain 102 kampımızda, eğitimimizi tamamladıktan sonra, son 2 gün için öğrencilerimiz  Game-Fi ve Web 3 olmak üzere 2 farklı mini kampa yönelebilecektir. Bu kamplarda,  Blockchain teknolojisinin güncel kullanımından gelecekteki potansiyeline kadar birçok  konuya odaklanacak ve ileri seviye bilgiler edineceğiz.  
Kamp boyunca hem teorik dersler alacak hem de pratik uygulamalar yaparak öğrenimimizi pekiştireceğiz. Ayrıca, sektörden uzman konuklarla gerçekleştireceğimiz söyleşiler ve atölye çalışmalarıyla da blockchain dünyasının içine tam anlamıyla dalma fırsatı bulacağız.

Blockchain 102 kampımız, katılımcıları Blockchain teknolojisi ve ilgili konular hakkında daha ileri seviyede bilgi sahibi yapmayı hedeflemektedir.

Bu kamp sayesinde, katılımcılar Blockchain alanında derinlemesine bir anlayış geliştirecek ve geleceğin teknolojilerine yönelik adımlar atmaya hazır olacaklardır.

Eğitmenler:
Ebru Güven
Vedat Güven

WEB 3.0

Blockchain 102'nin Seçmeli Kamplarından biri olan WEB 3.0 kampı, internetin yeni sürümü  olan Web 3'un temelini oluşturan blockchain ve yapay zeka gibi teknolojileri keşfetmeye  yönelik bir kamp. Bu kamp, katılımcılara Web 3.0'ün kullanım alanlarını, dağıtık defter teknolojisi, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar gibi konuları öğrenme fırsatı  sunuyor.  

Web 3.0 kampına katılarak, geleceğin internetinin nasıl şekillendiğini ve bu dönüşümün  potansiyelini anlama şansını elde edeceksiniz. Ayrıca, kripto paralar, NFT'ler ve Metaverse  gibi yenilikçi teknolojilerin nasıl kullanıldığını ve nasıl bir etki yaratabileceğini  keşfedeceksiniz. Bu kamp, blockchain teknolojisi ve yapay zeka gibi yenilikçi alanlarda bilgi sahibi olmak isteyen herkesi hedeflemektedir.

Web 3.0 kampında, Web 3.0'ün temel kavramlarını öğrenerek, dağıtık defter teknolojisinin  nasıl çalıştığını ve akıllı sözleşmelerin nasıl kullanıldığını keşfedeceksiniz. Aynı zamanda,  Web 3.0'ün geleceği ve yükseköğretim alanını nasıl devrimleştirebileceği gibi konularda da  bir perspektif kazanacaksınız. Bu kamp, Web 3.0'ün potansiyelini anlamak ve bu alanda yetkinlik kazanmak isteyenler için ideal bir fırsattır.  

WEB 3.0 kampı, 3 günlük Blockchain 102 kampının bir parçasıdır ve 2 gün sürecek ek derslerden oluşmaktadır.  

Eğitmenler:
İsmail Hakkı Polat
Cüneyt Devrim

Ebru Güven

5 programı var

Ekonomi
Detaylar

Vedat Güven 

5 programı var

Ekonomi Bilgisayar
Detaylar

İsmail Hakkı Polat

1 programı var

Detaylar

Cüneyt Devrim

1 programı var

Detaylar

Arkhé Projesi - Şirince Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Kayserkaya Dağ Evleri kendi çadırınız (Kişi başı, 1 hafta) 6.600,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 3 kişilik çadır (Kişi başı, 1 hafta) 7.200,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 6 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 9.000,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 5 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 9.600,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 4 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 10.800,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 3 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 12.000,00 TL
Arkhe Kampüsünde Kendi çadırınız 5.700,00 TL
Arkhe çadırı (Yalnızca size) 6.000,00 TL

*Fiyatlara üç öğün yemek ve seçili konaklama dahildir. **Fiyatlar başvuruların açıldığı tarihten kapandığı tarihe kadar değişkenlikler gösterebilir.