Kamp Süresi

7 gün

Tarih

27 Ağustos - 03 Eylül 2023

Eğitmenler

5 eğitmen

BLOCKCHAIN 101 + RE-FI

BLOCKCHAIN 101 

Son zamanlarda birçok alanda karşımıza çıkan ve merak uyandıran Blockchain, geleceği  şekillendirebilmemiz için bilgi sahibi olmamız gereken bir alan. iki hafta sürecek ve ilk haftası blockchain 101 olan bu kampımızda, bu alanda adını  duyurmuş profesyonel eğitmenlerimizle Blockchain teknolojisini kavramsal olarak inceleyerek pratikteki uygulama alanları hakkında bilgi sahibi olacağız.

Blockchain Teknolojisi ve Platformları Nelerdir?  
Dijital Dönüşüm İçinde Ne Kadar Önemli Bir Yere Sahiptir?  
Blockchain Nasıl Çalışır?  
Akıllı Sözleşmeler?  
Kripto Para Nedir?  
NFT Nedir?  
gibi soruların cevaplarını bulacağız. 

Blockchain teknolojisinin güncel kullanımından gelecekte sektörleri nereye dönüştüreceği gibi konulara da odaklanacağız. Hem bilgi edinip hem de sosyalleşerek, tam anlamıyla Blockchain dünyasının içine dalacağız. 

Eğitmenler:
Ebru Güven
Çağla Gül Şenkardeş
Vedat Güven

RE-FI

Blockchain 101'in Seçmeli Kamplarından biri olan ReFi kampı, doğanın insanlar tarafından  dokunulmamış, dengeli, öngörülebilir, sağlıklı ve sürdürülebilir sistemlerinin ve evrensel  prensiplerinin yeni bir ekonomi tasarımında önceliklendirilmesini hedefleyen bir pratiği  inceler. ReFi kampında, doğaya uyumlu ve sürdürülebilir ekonomik modellerin nasıl  oluşturulabileceği üzerinde yoğunlaşılır. Bu kamp, katılımcılara doğal ekosistemlerin  işleyişini anlama ve bu prensipleri bir ekonomi sisteminde nasıl kullanabileceklerini öğrenme fırsatı sunar.  

ReFi kampında, teorik ve pratik derslerin yanı sıra sektörden uzmanlarla tanışma ve akşam  oturumlarına katılma gibi birçok deneyim kazanacaksınız. Hocalarımızın rehberliğinde  gerçekleştirilecek bu oturumlar ve söyleşiler, sizlere farklı bakış açıları sunacak ve ReFi  kavramını daha derinlemesine anlamanıza yardımcı olacaktır.  
Bu kamp, sürdürülebilirlik ve doğaya uyumlu ekonomik modeller konusunda bilgi ve  anlayışınızı derinleştirmenize olanak sağlayacaktır.  

ReFi kampı, 3 günlük Blockchain 101 kampının bir parçasıdır ve 2 gün sürecek ek derslerden oluşmaktadır.  

Eğitmenler:
Fatih Salih Zor
Meltem Kutlu

 

Vedat Güven 

5 programı var

Ekonomi Bilgisayar
Detaylar

Ebru Güven

5 programı var

Ekonomi
Detaylar

Meltem Kutlu

1 programı var

Detaylar

Fatih Salih Zor

1 programı var

Detaylar

Arkhé Projesi - Şirince Köyü

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde büyüyerek etkinlik yaptığı mekanlara sığamaz oldu ve 2019'da Matematik Köyü’nün hemen yanındaki bir zeytinliğe taşındı. Şimdi kendi arazimizde, şehrin gürültüsünden uzakta, çalışmak istediğimiz konulara odaklanabildiğimiz ve akademik özgürlüğün kısıtlanmadığı bağımsız bir mekanı kurduk; iyileştirmek ve güzelleştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olan bu zeytinlikte, dersliklerinde uzman eğitmenlerin eşliğinde tartışabileceğimiz, Şirince'nin geleneksel mimarisi ve çevre ile uyumlu bir kampüs inşa ediyoruz. 

ULAŞIM:

OTOBÜSLE: Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Yoksa ve otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a minibüsler kalkıyor. Havalimanına da yakın olan Gaziemir’den kalkan/geçen Selçuk minibüsleri de var.

UÇAKLA: İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İZBAN veya HAVAŞ ile Selçuk'a varabilirsiniz. HAVAŞ'ın kalkış saatleri ve ücretleri için buraya tıklayın. (Selçuk'a giden HAVAŞ için Kuşadası otobüsüne binmeniz gerekiyor.)

TRENLE: Havaalanından veya İzmir'in diğer birçok bölgesinden Selçuk’a İZBAN ile de ulaşabilirsiniz. Tepeköy aktarma istasyonunda inip yine indiğiniz yerden kalkan Selçuk trenlerine aktarma yapmanız gerekecek. Sefer saatleri için buraya tıklayın. (Arama yaparken bineceğiniz istasyondan - Tepeköy seferlerine bakıp sonra Tepeköy - Selçuk seferine bakın.)

ÖZEL ARAÇLA: İzmir’e geldikten sonra İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşacaksınız. Buradan da yaklaşık 20 km sonra Selçuk gişelerine ulaşacaksınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz Şirince yoluna girmiş olacaksınız. (Şirince tabelasını da göreceksiniz.)

ŞİRİNCE'YE ULAŞIM: Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00'de. Akşam 20.00'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 150 lira. Şirince ile Arkhe arası 800 metre. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi yolun girişindeki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 10 dakika yürüyerek Arkhe'ye varabilirsiniz. Biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte birkaç saat içinde Arkhe'ye getirmiş oluruz.

Kayserkaya Dağ Evleri kendi çadırınız (Kişi başı, 1 hafta) 6.600,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 3 kişilik çadır (Kişi başı, 1 hafta) 7.200,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 6 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 9.000,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 5 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 9.600,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 4 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 10.800,00 TL
Kayserkaya Dağ Evleri 3 kişilik oda (Kişi başı, 1 hafta) 12.000,00 TL
Arkhe Kampüsünde Kendi çadırınız 5.700,00 TL
Arkhe çadırı (Yalnızca size) 6.000,00 TL

*Fiyatlara üç öğün yemek ve seçili konaklama dahildir. **Fiyatlar başvuruların açıldığı tarihten kapandığı tarihe kadar değişkenlikler gösterebilir.***