Kamp Süresi

7 gün

Tarih

16 - 23 Temmuz 2022

Eğitmenler

4 eğitmen

Bilişsel Psikoloji: Öğrenme ve Hafıza

Bilişsel Psikoloji: Öğrenme ve Hafıza | 16-23 Temmuz

Neyin nereden öğrenileceğini belirleme özgürlüğümüz bilişsel becerilerimizle birlikte hızla artıyor. Aile, okul, medya ve diğer otorite kurumları seçenekler paketini sınırlıyor olsa bile...
Peki bir şeyin nasıl öğrenildiğini, öğrenme sürecini nelerin daha verimli hale getirdiğini, hafızanın mekanizmalarını kavrayışımız bu hıza yetişebiliyor mu? Bir bilgiyi, bir işi öğrenmeden önce öğrenmeyi öğrenmek nasıl mümkün olabilir? Hafızanın, konuk edeceği misafirleri daha iyi koşullarda ağırlaması, saklama koşullarını geliştirmesi nasıl sağlanabilir?

Bu yaz bu sorulara ve akademisyenlerle katılımcıların etkileşimi ile ortaya çıkacak daha nicelerine cevap bulmaya çalışacağız.

Anısal bellek, kolektif bellek, görsel bellek, işitsel bellek gibi çeşitli bellek türlerinin inceliklerine vakıf olacağız; uygulamalarla ve psikolojinin olmazsa olmazı deneylerle kazanımları daha kalıcı hale getirmeye gayret edeceğiz. Zihnini en büyük hazinesi kabul edenlere yatırım tavsiyesi, meraklarını nasıl daha iyi giderebileceğini merak edenlere yol gösterici olacak bu yaz okulumuza bilişsel psikolojiyle yakından ilgilenen, konuyu genel hatlarıyla kavramayı arzu eden herkesi bekliyoruz.

Önemli Not: Yaz okulu ücretlerine günde 3 öğün yemek, konaklama ve dersler dahildir. 

Aycan Kapucu

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Alper Açık

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Hakan Karşılar

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Cansu Oranç

1 programı var

Sosyal Bilimler
Detaylar

Arkhé Kampüsü

Şirince Köyünün eğitim vadisinde Sosyal ve Beşerî Bilimlere adanmış bağımsız bir akademik kampüs.

Arkhé Projesi 2014 yılında Nesin Matematik Köyü’nde doğdu; yıllar içinde kabuğuna sığamadı ve yanda 13 dönüm bir zeytinliğe taşındı. Burada 80 kişinin birbirini rahatsız etmeden konaklayabileceği, çalışabileceği ve tartışabileceği akademik bir ortam inşa ediyoruz.

Arkaik çağ tiyatrolarını andıran bir amfimiz; üst katını yatakhane, alt katını kütüphane ve derslik olarak kullandığımız ana binamız; eski usul köy kahvelerini andıran bir yemekhanemiz hazır durumda. İnsanı kucaklayan bahçelerimiz, 150 adet zeytin ağacımız ve ufukta deniz manzarasına hâkim açık dersliğimiz var.

Hoca evlerimiz ve yel değirmenimizin inşaatına da bu yazdan sonra başlayacağız.

Kampüsün size sunacakları; başta mutlak huzur – göz alabildiğince doğa içinde, motor ve trafik gürültüsü yerine kuş ve cırcır böceği sesine uyanmanın verdiği olağanüstü his. Yanı sıra, Türkiye’nin kendi alanlarında en yetkin hocalarından alacağınız ufuk açıcı dersler ve bu dersleri takip eden sonsuz Sokratik tartışmalar.

Ve tabii karşılaşacağınız en çarpıcı manzara, yazını bir tatil beldesinde geçirmek yerine dağın başında fikir çarpıştıran heyecan verici gençler.

Çadır 1.750,00 TL
Arkhe Çadırı 1.850,00 TL
Yalnız Katılım (Şirince'de bir otel ile anlaşmak isterseniz) 1.250,00 TL
Günü Birlik Katılım 450,00 TL
Sadece Katılım (Şirince'de bir otel ile anlaşmak isterseniz) 950,00 TL