BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Tarih: 28 Temmuz – 4 Ağustos

Yer: Tiyatro Medresesi, Şirince, İzmir

Kontenjan: 25 kişi

Ücret: Öğrenci: 895 TL, Normal: 995 TL

Hedef kitle: Başvurular herkese açıktır ancak üniversite ve lise öğrencileri önceliğimizdir.

Seçim: Kişinin kendisini tanıtacağı ve bu kampla neden ilgilendiğini açıklayacağı yaklaşık 300 kelimelik yazısını göz önüne alarak seçim yapacağız.

Konu: Programda bir hafta boyunca Cicero’nun kişiliği ve felsefesi metinleri üzerinden işlenecek. Özellikle ilk günlerde Cicero’nun da içinde bulunduğu geç dönem Roma Cumhuriyet tarihi ile ilgili dersler alacağız. Bu dersler metinlerin oluştuğu tarihsel bağlamı anlamamıza hizmet edecek. Cicero’nun Avrupa yazılı kültürüne olan etkileri ve Yunanca-Latince ile ilişkisi üzerinde de duracağız. Kamp boyunca Cicero’yu salt filozof olarak ele almakla kalmayıp, onun devlet adamı ve hukukçu yönlerini de işleyerek komple bir portre ortaya çıkarmaya çalışacağız.

Ders içeriklerini konuya uzak olanlara da aşina olanlara da bir şeyler katabilecek ve keyif verecek şekilde ayarlamaya çalıştık. Bununla beraber kampa bir ön hazırlık olarak çeşitli okumalar önereceğiz.

Kampın bir günü tatil olacak ve o gün civardaki görülecek yerleri (Efes vs.) gezmeye gideceğiz. Gece vakitlerinde konuyla ilgili belgeseller izleyip, yürüyüşler, sohbetler, sabahları güneşle beraber yoga yapabiliriz. Bununla beraber Medrese’de profesyonel tiyatro oyuncularının performanslarını izleme imkanımızın olacağını da belirtmek isterim.

Hocalar ve odaklanacakları ana konu başlıkları:

Burçin Aydoğdu, Kırklareli Üniversitesi Hukuk
”Bir avukat/savcı olarak Cicero”

C. Cengiz Çevik, İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı
“Cicero ve De Re Publica”

Gürkan Ergin, İstanbul Üniversitesi Eskiçağ Tarihi
”Geç Cumhuriyet’in Siyasi Olayları ve Cicero”

Tansu Açık , Ankara Üniversitesi DTCF
”Cicero’nun Yunanlıları Alımlaması”

Sorularınız için: bilgeka8@gmail.com (Bilge Kağan Yıldız)

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yeni Microsoft Publisher Belgesi

%d blogcu bunu beğendi: