BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yer ve Zaman

Nesin Matematik Köyü – 13-27 Ağustos (12’si varış, 27’si ayrılış)

Hedef Kitle

Tüm yaş ve eğitim seviyelerine açık. Başvurunuzu değerlendirirken tragedya konusundaki bilgi seviyeniz seçilmenizde en belirleyici unsur olacak. Bunun yanısıra, Antik Yunan (veya Roma) felsefesi, edebiyatı veya tarihi; modern edebiyat ve özellikle trajedi (mesela Shakespeare); kültürel/politik antropoloji, tarih veya sosyoloji konularına hakimiyetiniz varsa lütfen belirtin. Tiyatrocuysanız da belirtmeden geçmeyin. Lütfen başvurunuza bildiğiniz batı dillerini de yazın.

Fiyat

Nesin Matematik Köyü’nün 14 gün için standart fiyatı olan:

Çadır: 1400 TL Koğuş: 1890 TL

Az miktarda da olsa burs imkanımız mevcut.

Tanıtım

Tragedya ve Antik Yunan Kültürü kampı, Arché Projesi olarak son üç yazdır düzenlediğimiz Antik Yunan programlarının bir devamı niteliğinde. 2015 yazında antik çağa geniş bir perspektiften bakmış, Yunan felsefe, tarih ve edebiyatının ana hatlarını incelemiştik. Bunu takip eden iki yaz ise sırasıyla Aristoteles ve Platon’u derinlemesine ele almıştık. Bu yaz, Antik Yunan kültürünün en temel unsurlarından biri olan tragedya geleneğine bir giriş yapacağız. Bu kampa başvurmak için önceki programlara katılmış olmanız şart değil, başvurunuzu tamamladıktan sonra size göndereceğimiz okumaları yapmanız yeterli.

Bu yılki programımızın başlığını özellikle geniş tuttuk, çünkü bu kampı tragedya odaklı, ancak sadece trajik metinleri değil aynı zamanda bunların farklı sanat ve edebiyat formlarıyla etkileşimini ele alan; tragedyayı toplumsal/politik/kültürel bir kurum olarak inceleyen; tragedya kültürünün geçmişini ve geleceğini araştıran bir kamp olarak tasarladık. Kısacası, tragedya metinlerinin kendileri kadar bunların toplumsal rolüne ve bunları günümüzde anlamlandırma çabasına göz atmak istiyoruz. Böylece çok daha geniş yelpazeden bu konuyu inceleyebiliriz, yaratıcılığa ve özgünlüğe yer bırakabiliriz diye umuyoruz. Kamp esnasında işlenecek teorik dersler, seçtiğimiz bazı trajik metinler üzerine yapılacak yakın okumalarla pekiştirilecek.

İki hafta süresince her gün sabah 09:00-12:00 ve öğleden sonra 16:00-20:00 arası toplam yedi saat ders işlenecek. Her iki haftanın Perşembe günleri ve ikinci haftanın Pazar günü ders yapılamayacak. Kampta ders verecek hocalar ve anlatacakları ders başlıkları aşağıdaki gibi. Bu liste gün geçtikçe değişebilir, yeni isimler eklenip ders başlıkları üzerinde oynamalar yapılabilir. Önümüzdeki haftalarda hangi dersin hangi gün işleneceğine dair bir izlenceyi de buraya ekleyeceğiz.

Ekran Alıntısı

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

 

%d blogcu bunu beğendi: