2019’da ekonomi üzerine 3 kampımız oldu:

Kalkınma İktisadı:(17 – 24 Ağustos)

Kalkınma nasıl ve neden olur? Türkiye’de oldu mu, dünyada kalkınanlar nasıl başardı? Tarımla peynir gemisi yürür mü? İlla araba mı üretmemiz lazım? Bu sorular sizin de ilginizi çekiyorsa bize katılın! Kendi aramızda araba yapmaya da çalışacağız.

DETAYLI BİLGİ

Davranışsal Ekonomi:(24 Ağustos – 31 Ağustos)

Bunca parayı nasıl harcıyoruz? Elimdeki telefona neden bunca para verdim? Satın alma kararlarını nasıl veriyoruz? İnsanların kararlarını tahmin etmek mümkün mü? Her zaman mantıklı olan seçenek mi kazanıyor? İş dünyası ve pazarlamayla oldukça ilintili olan davranışsal ekonomi alanına bakacağız. Psikoloji ve ekonomi alanlarının bir sentezi olan bi disiplinle ufuklarımızı katman katman açacağız.

DETAYLI BİLGİ

Asya Çalışmaları: (31 Ağustos – 7 Eylül)

Asya’daki ekonomik mucize nasıl gerçekleşti? Daha 1960’ların başında kıtlıkla mücadele edemeyen Çin bugün nasıl bu noktaya geldi? Japonlar 1800’lerin ortasında teknoloji dalgasına nasıl uyandılar? Çin’den sonra büyüme sırası Hindistan’da mı? Orta Asya’nın gelecekte bir rol üstleneceğine dair emareler görüyor muyuz? Bu programımız ekonomi ile siyaseti biraraya getirecek. Politik ekonomi ekseninde doğumuzda uzanan dünyaya gözlerimizi açacağız.

DETAYLI BİLGİ

%d blogcu bunu beğendi: