2016 Programları

  • Aristoteles Kampı: Nesin Matematik Köyü, 15 – 28 Ağustos 2016. Yedi hoca ile birlikte ilk hafta teorik okumalar, ikinci hafta çeviri çalıştayı. Detaylar için tıklayın!
  • Arkeoloji & Tarih Kampı: Şirince Arkeoloji Enstitüsü ve Arkhé Projesi ortak çalışması. Nesin Matematik Köyü, 4-17 Temmuz 2016. Materyaller üzerinden tarihi ve arkeolojik konular. Detaylar için tıklayın!
  • Roma Hukuku Kampı: Hukuk eğitimi müfredatında hak ettiği yeri bulamayan bir alan. 8 – 14 Ağustos 2016, bir haftalık yoğun bir teorik kamp, bu konuda uzmanlaşmış dört hoca tarafından, Şirince Tiyatro Medresesi’nde icra edildi. Detaylar için tıklayın!
  • Evrim Teorisi: Evrim bir kavram olarak yanlış anlaşılmaya oldukça müsait. Bundan dolayı evrim teorisi ortaya konduğundan bu yana pek çok yanlış anlaşılma ve tartışmaya yol açtı. 29 Ağustos- 4 Eylül 2016 tarihlerinde Şirince Tiyatro medresesinde düzenlenen söz konusu kampta, konusunda uzman kişilerle beraber, evrim teorisinin bilimsel temellerini ve beraberinde getirdiği sosyal ve kültürel düşünce akımlarını inceledik. Detaylar için tıklayın!